Trwa ładowanie...
d1boyat

Referendum jednak ważne. Prokuratura umorzyła śledztwo

"Nie doszło do naruszenia przepisów. Łącznie wywieszono ponad 11 tys. obwieszczeń oraz 5 tys. wyciągów z obwieszczeń. To tyle co w poprzednich wyborach" - mówi prokurator
Share
Referendum jednak ważne. Prokuratura umorzyła śledztwo
d1boyat

Referendum jednak ważne! Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego przestępstwa prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz , jakim miałoby być niepoinformowanie warszawiaków w obwieszczeniach o referendum ws. jej usunięcia. Zawiadomienie w tej sprawie złożył w listopadzie radny PiS, Maciej Wąsik.

Zobacz: Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie referendum!

Dzisiaj rzecznik prokuratury, prok. Przemysław Nowak, poinformował, że sprawa została umorzona z braku znamion czynu zabronionego. Nie doszło do naruszenia przepisów. Łącznie wywieszono ponad 11 tys. obwieszczeń oraz 5 tys. wyciągów z obwieszczeń. To tyle co w poprzednich wyborach - mówi .

d1boyat

Śledztwo musiało być wszczęte, żeby przesłuchać urzędnika miasta, który odpowiadał za rozplakatowanie obwieszczeń o referendum . Takiego przesłuchania nie można dokonać w trybie postępowania sprawdzającego, konieczne było wszczęcie śledztwa.

__

Zobacz: Mamy oficjalne wyniki referendum!

d1boyat

Podziel się opinią

Share
d1boyat
d1boyat