Trwa ładowanie...
referendum
+1
Luiza Poreda
20-08-2013 10:57

Referendum odbędzie się. Jest wymagana liczba głosów

Jest wymagana liczba 133 575 podpisów pod referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Referendum odbędzie się 13 października

Referendum odbędzie się. Jest wymagana liczba głosów
d3p3hg7
d3p3hg7

Komisarz wyborczy na razie powstrzymuje się przed ogłoszeniem oficjalnej informacji. Zamierza ją podać w środę rano. Jeśli referendum dojdzie do skutku, po 21 sierpnia komisarz zgodnie z przepisami będzie miał 50 dni na wyznaczenie terminu referendum w stolicy .

Od dawna docierały do nas sygnały, że sposób w jaki komunikujemy się z mieszkańcami Warszawy pozostawia wiele do życzenia. Wyciągnęliśmy wnioski. Efekty już widać -broni swoich racji Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zgodnie z przepisami, referendum musi wypadać w dzień wolny od pracy. Referendum miałoby miejsce prawdopodobnie w pierwszy weekend października.

d3p3hg7

Wniosek o referendum w sprawie poczynań Prezydent Warszawy przygotowała Warszawska Wspólnota Samorządowa , pod hasłem "Warszawy nie stać na Hannę Gronkiewicz-Waltz!". Samorządowcy obarczają Hannę Gronkiewicz-Waltz winą za podwyżki cen biletów a jednoczesne cięcia w kursowaniu komunikacji miejskiej, jak również cięcia w oświacie oraz zbyt wysokie stawki za wywóz śmieci. WSS wskazuje też na zaskakująco wysoki rozrost administracji za kadencji Prezydent Warszawy. Miasto ma ponad 20 pełnomocników - o połowę więcej niż Wrocław, Poznań i Kraków razem wzięte. Wnioskodawcy wskazują także na zły nadzór nad inwestycjami: problemy z budową drugiej linii metra, przesadnie wysokie koszty budowy Stadionu Narodowego, czy marnowanie pieniędzy na projekty budowlane, które nigdy nie powstały - takie jak na przykłąd projekt budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Placu Defilad..

Referendum odbędzie się 13 października.

d3p3hg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p3hg7