Trwa ładowanie...

Referendum ws. poszerzenia granic. Wojewoda Mazowiecki informuje o konieczności wstrzymania kampanii

"Rzeczywiście jest tam mowa o wstrzymaniu wykonania uchwały"
Share
Referendum ws. poszerzenia granic. Wojewoda Mazowiecki informuje o konieczności wstrzymania kampanii
d4agxqo

*Wojewoda mazowiecki wysłał pismo do stołecznego ratusza informujące o wszczęciu postępowania nadzorczego dot. uchwały o zarządzeniu referendum w stolicy. Decyzja o zgodności z prawem tej uchwały zapadnie do 9 marca - powiedziała rzecznik wojewody Ewa Filipowicz. *

Na początku lutego Rada Warszawy podjęła uchwałę ws zarządzenia na 26 marca referendum - była to reakcja na projekt ustawy autorstwa PiS przewidujący m.in., że miasto stołeczne Warszawa stałoby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby ponad 30 gmin.

Politycy PO poinformowali w poniedziałek, że Rada Warszawy otrzymała list od wojewody mazowieckiego, w którym informuje on o podjęciu analizy poprawności przyjęcia uchwały o referendum w Warszawie i informuje o konieczności wstrzymania kampanii informacyjnej dot. referendum.

d4agxqo

Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego Ewa Filipowicz podała, że 23 lutego zostało wysłane do stołecznego ratusza pismo informujące o wszczęciu postępowania nadzorczego. Jak powiedziała w poniedziałek, "jest to stosowana procedura, którą przewiduje prawo, poinformowania samorządów o tym, że trwa postępowanie nadzorcze".

- Rzeczywiście jest tam mowa o wstrzymaniu wykonania uchwały. Natomiast to nie przesądza decyzji, bo na tę ostateczną decyzję jest czas do 9 marca - powiedziała. Jak zaznaczyła, do 9 marca będzie wiadomo "czy ta uchwała jest zgodna z prawem czy nie".

E. Malinowska-Grupińska: Jeśli będzie konieczność, skierujemy sprawę do sądu. Warszawiacy mają prawo wypowiedzieć się ws. kształtu miasta.

— PlatformaObywatelska (@Platforma_org)

d4agxqo

(PAP)

Przeczytajcie też: Miną 4 godziny, zanim będzie mogła pójść do WC. Tak wygląda rzeczywistość tramwajarek

d4agxqo

Podziel się opinią

Share
d4agxqo
d4agxqo