Trwa ładowanie...
d1h3tvx
lotnisko chopina

Rekord na Lotnisku Chopina. Tylu pasażerów jeszcze nie było

To imponujący wynik.
Share
Rekord na Lotnisku Chopina. Tylu pasażerów jeszcze nie było
d1h3tvx

Główny port lotniczy w Polsce ma duże powody do zadowolenia. Rok 2017 jeszcze się nie skończył, a już wiadomo, że rekord został pobity. Przez pierwszych 10 miesięcy br. liczba odprawionych pasażerów wyniosła tyle, co w całym 2016 r.

Choć do końca roku zostało jeszcze kilkadziesiąt dni, władze lotniska Chopina już teraz mogą pochwalić się imponującym wynikiem. Po zsumowaniu danych okazało się, że do końca października z usług portu lotniczego w Warszawie skorzystało 13,48 mln pasażerów - tyle co w całym 2016 r. Tylko w zeszłym miesiącu odprawiono 1,43 mln osób, co oznacza prawie 24-proc. wzrost w stosunku do października ub. r.

Można przypuszczać, że do końca grudnia liczba odprawionych pasażerów przekroczy barierę 15 mln. Byłby to wynik, o jakim lotnisko jeszcze kilka lat temu mogłoby tylko pomarzyć.

d1h3tvx

- Bardzo cieszy nas tak duża dynamika ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku. Oznacza to, że Warszawa jest postrzegana przez coraz większe grono osób, jako atrakcyjny węzeł komunikacyjny - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu lotniska Chopina. - Pod koniec października wprowadzony został nowy, zimowy rozkład rejsów. Przewidujemy, że w grudniu przekroczymy poziom 15 mln obsłużonych pasażerów - dodaje Wojciechowski.

Jednym z elementów, który wpłynął na sukces portu było zwiększenie ruchu między polskimi miastami. Od początku roku na tzw. "krajówkach" podróżowało 1,83 mln pasażerów. To o 64 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ub. r. W przypadku ruchu międzynarodowego, liczba podróżnych wyniosła 11,65 mln, co daje 20-procentowy wzrost w porównaniu do 2016 r.

Źródło: Pasazer.com/WP Turystyka

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d1h3tvx

Przeczytaj też: Materiały ws. Marszu Niepodległości trafiły do prokuratury. Przekazała je policja

d1h3tvx

Podziel się opinią

Share
d1h3tvx
d1h3tvx