Trwa ładowanie...
lotnisko chopina
14-11-2017 15:12

Rekord na Lotnisku Chopina. Tylu pasażerów jeszcze nie było

To imponujący wynik.

Share
Rekord na Lotnisku Chopina. Tylu pasażerów jeszcze nie było
d2lcqh8

Główny port lotniczy w Polsce ma duże powody do zadowolenia. Rok 2017 jeszcze się nie skończył, a już wiadomo, że rekord został pobity. Przez pierwszych 10 miesięcy br. liczba odprawionych pasażerów wyniosła tyle, co w całym 2016 r.

Choć do końca roku zostało jeszcze kilkadziesiąt dni, władze lotniska Chopina już teraz mogą pochwalić się imponującym wynikiem. Po zsumowaniu danych okazało się, że do końca października z usług portu lotniczego w Warszawie skorzystało 13,48 mln pasażerów - tyle co w całym 2016 r. Tylko w zeszłym miesiącu odprawiono 1,43 mln osób, co oznacza prawie 24-proc. wzrost w stosunku do października ub. r.

Można przypuszczać, że do końca grudnia liczba odprawionych pasażerów przekroczy barierę 15 mln. Byłby to wynik, o jakim lotnisko jeszcze kilka lat temu mogłoby tylko pomarzyć.

- Bardzo cieszy nas tak duża dynamika ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku. Oznacza to, że Warszawa jest postrzegana przez coraz większe grono osób, jako atrakcyjny węzeł komunikacyjny - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu lotniska Chopina. - Pod koniec października wprowadzony został nowy, zimowy rozkład rejsów. Przewidujemy, że w grudniu przekroczymy poziom 15 mln obsłużonych pasażerów - dodaje Wojciechowski.

d2lcqh8

Jednym z elementów, który wpłynął na sukces portu było zwiększenie ruchu między polskimi miastami. Od początku roku na tzw. "krajówkach" podróżowało 1,83 mln pasażerów. To o 64 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ub. r. W przypadku ruchu międzynarodowego, liczba podróżnych wyniosła 11,65 mln, co daje 20-procentowy wzrost w porównaniu do 2016 r.

Źródło: Pasazer.com/WP Turystyka

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Materiały ws. Marszu Niepodległości trafiły do prokuratury. Przekazała je policja

d2lcqh8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lcqh8
d2lcqh8