Trwa ładowanie...

Rekord schroniska "Na Paluchu". Tak jeszcze nie było

To ogromny sukces!

Share
Rekord schroniska "Na Paluchu". Tak jeszcze nie było
d3fjx1s

To prawdziwy rekord! W Schronisku "Na Paluchu", 29 października, przebywały jedynie 692 psy! To ogromny sukces, którego głównymi beneficjentami są warszawskie czworonogi.

u2013 To niewątpliwe wielki sukces całego "Palucha". Wszystkich pracowników, zespołu wolontariuszy, ale także warszawiaków, którzy udowodnili, że mają naprawdę wielkie serca u2013 mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określanego popularnie Schroniskiem "Na Paluchu" i dodaje u2013 To historyczny moment zarówno dla psiaków, jak i dla nas. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie adopcje.

u2013 Jak już wielokrotnie mówiłem, mamy powody do dumy! Nasze schronisko stawiane jest za wzór do naśladowania dla innych tego typu placówek w Polsce. Teraz znów udowadnia, że ten sukces nie jest przypadkowy u2013 mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i uzupełniau2013 Trzeba jednak jasno powiedzieć, że ten rekordowy wynik to nie są tylko liczby. Za nimi kryją się setki czworonogów, które odnalazły szczęśliwe domy lub wciąż na nie czekają. Jednocześnie spadek liczby zwierząt przebywających w placówce oznacza, że nasze działania podejmowane na rzecz ograniczenia ich bezdomności są naprawdę skuteczne.

u2013 Prężna promocja oraz pomysłowa edukacja, ale przede wszystkim ogromne zaangażowanie wszystkich osób pracujących w schronisku i z nim współpracujących u2013 to czynniki, które leżą u podstaw tego bezprecedensowego sukcesu. Gratuluję wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły, a szczególnie mieszkańcom stolicy, którzy mają w tym swój bezpośredni udział u2013 podsumowuje Aleksandra Gajewska, radna i wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady m.st. Warszawy

d3fjx1s

Od 2001 roku przez Schronisko "Na Paluch" przeszło aż 50 tysięcy zwierząt, które z różnych przyczyn straciły swój dom. W najtrudniejszym okresie w schronisku przebywało na co dzień 2400 czworonogów. Dziś liczba zwierząt przebywających w placówce oscyluje w okolicach 800. W miniony weekend padł prawdziwy rekord. Liczba psów mieszkających w schronisku spadła poniżej 700 u2013 w niedzielę, 29 października, było ich jedynie 692. W tym dniu na dom oczekiwały również 72 koty.

Dzięki aktywnym działaniom promocyjnym, kampaniom zachęcającym do adopcji, a także edukacji najmłodszych liczba czworonogów przebywających "Na Paluchu" w ciągu sześciu lat zmniejszyła się aż o blisko 70%! 31 październiku 2010 roku w schronisku przebywało aż 2299 zwierząt, podczas gdy teraz jest ich tam 764. Należy zaznaczyć, że w schronisku w sylwestra, 31 grudnia 2016 r., przebywało 779 psów i 36 kotów.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określone popularnie, jako Schronisko "Na Paluchu", jest jednostką budżetową m.st. Warszawy. Placówka funkcjonuje na terenie blisko 2,5 ha, który został podzielony na trzy części. W pierwszej z nich znajdują się pawilony dla psów, kociarnia z kocim szpitalem, zaplecze magazynowo-techniczne, budynek administracji, szpital ogólny i zakaźny. W sektorze drugim zlokalizowana jest geriatria oraz rezerwowe boksy dla psów. W trzecim sektorze znajdują się zespoły boksów dla zwierząt, które przez cały rok mogą przebywać w warunkach zewnętrznych, a także wybiegi spacerowe wykorzystywane do zabawy, socjalizacji i swobodnego biegania.

Źródło: UM Warszawa

d3fjx1s

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Komisja zbada zwrot kamienicy przy Nabielaka 9. "Wiąże się z zabójstwem naszej koleżanki"

d3fjx1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fjx1s