Trwa ładowanie...

Rekordowa ilość pożarów na Mazowszu. Warszawa również w czołówce

Straż pożarna podała statystyki za poniedziałek, 17 sierpnia.

Share
Rekordowa ilość pożarów na Mazowszu. Warszawa również w czołówce
d37zm3c

Pod lupę wystarczy wziąć wyłącznie jeden dzień, gdyż jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, na Mazowszu jedynie w poniedziałek odnotowano aż 361 pożarów. W Warszawie statystyka również nie wygląda najlepiej, bo stwierdzono 37 przypadków.

Trzeba nadmienić, że pożary nie dotyczą wyłącznie lasów czy też traw, a regularne interwencje odbywają się w związku z płonącymi łąkami i koszami na śmieci. Z pewnością w opanowaniu żywiołu nie pomagają służbom wysokie temperatury , które są nie tylko czynnikiem utrudniającym gaszenie ognia ale też zwiększają ryzyko występowania zdarzeń.

Plaga pożarów w woj.mazowieckim! - wczoraj powstało 89 pożarów lasów oraz 215 pożarów pól, traw i łąk (ogółem 361 pożarów)

d37zm3c

— Straż Pożarna (@KwPSPWwa)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w swoim komunikacie potwierdziło, że w samym sierpniu najwięcej (bo aż 722) pożarów odnotowano właśnie w województwie mazowieckim. Miejmy nadzieję, że zarówno aura jak i rozważne zachowanie ludzi wpłynie w kolejnych tygodniach na poprawę tych statystyk.

d37zm3c

Podziel się opinią

Share
d37zm3c
d37zm3c