Trwa ładowanie...

Remont Centralnego dobiega końca. Otwarcie antresoli w najbliższych dniach

Prace zakończą się w tym tygodniu.

Share
Remont Centralnego dobiega końca. Otwarcie antresoli w najbliższych dniach
d1al7rv

Remont Dworca Centralnego na finiszu. W tym tygodniu nastąpi otwarcie antresoli w hali głównej. Modernizacja kosztowała miasto blisko 20 milionów złotych.

W hali głównej Dworca Centralnego powstała antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć ruchomymi schodami. Zniknęły szklane kubiki, a w ich miejscu pojawiły się lokale komercyjne. Dodatkowo zamontowano podwieszane sufity, nowe oświetlenie oraz wybudowano podziemne galerie . - Dzięki antresoli w hali głównej dworca podróżni zyskają dodatkową przestrzeń do oczekiwania na pociąg - mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP.

Obiekt przechodzi jeszcze tylko kosmetyczne prace, które polegają m.in. na montażu wypełnień szklanych balustrad oraz okładzin ściennych i sufitowych w galeriach podziemnych. W nowych lokalach usługowych pojawiły się też kolejne sklepy spożywcze, czy kawiarnie dla podróżnych.

d1al7rv

Dworzec , w ubiegłym roku obchodził swoje 40 urodziny. Zaprojektowany przez Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka obiekt, został oddany do użytku w 1975 roku i bardzo szybko stał się jednym z symboli Warszawy.

d1al7rv

Podziel się opinią

Share
d1al7rv
d1al7rv