Trwa ładowanie...
d2ft203

Remont Marynarskiej. Duże zmiany i utrudnienia w dojeździe do "Mordoru" [MAPY]

Przebudowa obejmie odcinek ul. Marynarskiej o długości 800 m od skrzyżowania z ul. Taśmową do skrzyżowania z ul. Rzymowskiego. Celem inwestycji jest poprawienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w obszarze Służewca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont Marynarskiej. Duże zmiany i utrudnienia w dojeździe do "Mordoru" [MAPY]
d2ft203

W piątek, 30 września ok. godz. 22.00 na ul. Marynarskiej i Postępu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy, którzy tędy udają się do pracy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, które obejmą także sąsiednie ulice - Domaniewską, Wołoską i Rzymowskiego

Na odcinku od węzła z ulicami Wołoską i W. Rzymowskiego do węzła Marynarska zwężona zostanie północna jezdnia. Jadący w kierunku al. Żwirki i Wigury będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, ale węższe, bo po 3 m szerokości każdy. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się bez utrudnień.

Podziel się
d2ft203

( Powiększ mapę )

Ponadto, niemożliwe będą skręty w lewo z ul. Marynarskiej w Postępu, z Postępu w Marynarską oraz z Marynarskiej w Wynalazek i z Wynalazek w Marynarską. Z ul. Marynarskiej nie będzie można skręcać w ul. Postępu także w prawo. Węziej będzie też na ul. Postępu pomiędzy ul. Cybernetyki a Domaniewską – kierowcy będą mieli tu do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Podziel się

( Powiększ mapę ) ( Powiększ mapę )

d2ft203

Na ulicach w pobliżu wprowadzone będą zmiany, które zmniejszą niedogodności związane z budową. Wyznaczony zostanie skręt w lewo z ul. Cybernetyki w ul. W. Rzymowskiego, z dwóch pasów będzie można skręcać z południowego wlotu ul. Wołoskiej w Domaniewską, a ronda na skrzyżowaniu ul. Cybernetyki i ul. Postępu oraz Cybernetyki, Wirażowej i 17 Stycznia zostaną przeorganizowane na turbinowe. Na jezdni ul. Wołoskiej wyznaczone zostaną buspasy – od skrzyżowania z ul. Woronicza do Ronda Unii Europejskiej oraz od ul. Domaniewskiej do J.P. Woronicza w przeciwnym kierunku. Zmienione zostaną programy sygnalizacji świetlnej.

Podziel się

( Powiększ mapę )

W pierwszym etapie prac przebudowana zostanie infrastruktura podziemna: sieć ciepłownicza, wodociągowa, gazowa, sanitarna oraz kanalizacja deszczowa. To umożliwi przystąpienie do budowy torowiska w nowym miejscu oraz północnej jezdni ul. Marynarskiej, chodników i drogi rowerowej. Zakończenie tego etapu nastąpi latem 2017 r. Wówczas przywrócony zostanie ruch tramwajowy do pętli Suwak oraz drogowy po północnej stronie ul. Marynarskiej. Cała inwestycja zakończy się w drugiej połowie 2018 r.

d2ft203
Podziel się

( Powiększ mapę )

Komunikacja

W pierwszym etapie prac (w sierpniu) wyłączony został ruch tramwajów od ul. W. Rzymowskiego do pętli Służewiec. Zamontowany został rozjazd nakładkowy, dzięki któremu mogą jeździć tramwaje dwukierunkowe. Tramwaje linii 31 dojeżdżają ul. Wołoską i Marynarską do krańca RZYMOWSKIEGO. Tramwaje linii 17 jeżdżą tylko do pętli KIELECKA, a 18 do pętli WORONICZA. Kurowanie linii 31 zostało zawieszone, a linia 71 kończy trasę w ZAJEZDNI MOKOTÓW. Tramwaje powrócą na odcinek do pętli Służewiec w drugiej połowie 2017 r.

d2ft203
Podziel się

( Powiększ mapę )

Zastępcza linia autobusowa Z-1, od 1 października, będzie kursowała na trasie: PKP SŁUŻEWIEC – (…) – METRO WIERZBNO (powrót: od przystanku WIELICKA przy ul. I. Krasickiego – J. Malczewskiego – Puławska – Woronicza – … – SŁUŻEWIEC).

Autobusy linii 218, od 3 października, będą kursowały na trasie: KRÓLIKARNIA – (…) – J.P. Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Suwak – Domaniewska – Wołoska – (…) – METRO WILANOWSKA.

d2ft203

Źródło: (infoulice.waw.pl)

Przeczytaj też: Bądź jak Harry Potter. Warszawska drużyna Quidditcha ogłasza nabór

Podziel się

Podziel się opinią

Share

d2ft203

d2ft203
d2ft203