ycipk-2sc6rg

Remont mieszkania i niezwykłe odkrycie w podłodze

Podczas standardowych prac związanych z renowacją, przy ul Polnej 46D znaleziono tajną skrytkę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont mieszkania i niezwykłe odkrycie w podłodze
ycipk-2sc6rg

Okazuje się, że przetrwała praktycznie nienaruszona przez ponad 70 lat i należała do płk. Jana Rzepeckiego, który był szefem Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej. W środku nie znaleziono żadnych dokumentów . W mieszkaniu przy Polnej znajdowała się tajna kwatera i była w nim prowadzona działalność typowo konspiracyjna.

Sam mechanizm otwierający znalezisko trafił pod opiekę Muzeum Powstania Warszawskiego. Ma on w przyszłości być udostępniony dla wszystkich zwiedzających. Skrytka jest opatrzona napisem "On" i datą "1943", co jak tłumaczą pracownicy Muzeum może wiązać się z podpisem twórcy znaleziska.

Nie jest to pierwsze odkrycie tego typu, wiele prywatnych mieszkań skrywa podobne tajemnice, dotyczące głównie działalności powstańczej. Warto nadmienić, że z samym płk. Rzepckim związane jest też inne znalezisko. W zeszłym roku, w piwnicy jednego z domów przy Krzywickiego natrafiono na stoliki, które również ukrywały tajne dokumenty z przeszłości. Muzeum Powstania Warszawskiego czeka na każdy sygnał o nietypowym przedmiocie. Może się okazać, że z pozoru zwykły mebel albo pomieszczenie przedstawia dużą wartość historyczną.

ycipk-2sc6rg

Przeczytajcie też: Miasteczko Ruchu Drogowego Straży Miejskiej chętnie odwiedzane przez najmłodszych

Podziel się
ycipk-2sc6rg
ycipk-2sc6rg
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2sc6rg