Trwa ładowanie...

Remont na pl. Krasińskich. Odkryli chatkę z XVII wieku

Podczas przebudowy robotnicy na placu Krasińskich natrafili na historyczny budynek. - Spod metrowej warstwy gruzu i ziemi wyłoniła się chata z XVII w., a w niej prawie nienaruszona ława - pisze w sieci stołeczny konserwator zabytków.

Share
Remont na pl. Krasińskich. Odkryli chatkę z XVII wiekuŹródło: Facebook.com, fot: um.warszawa.pl
dmr4cpv

Przebudowa ulicy Miodowej i placu Krasińskich rozpoczęła się rok temu. Z kolei we wrześniu ubiegłego roku Stołeczny Konserwator Zabytków pozwolił na badania archeologiczne na odcinku ul. Świętojerskiej i ul. Senatorskiej. Parę dni temu odkryto drewnianą chatkę, a obok ceglaną studnię. Relikty znajdowały się metr pod ziemią.

Niezwykłym odkryciem jest ławka w stanie nie naruszonym, która została w swoim pierwotnym miejscu od kilku wieków. - Odkryte drewniane zabytki poddane zostaną konserwacji, co pozwoli na ich zabezpieczenie przed zniszczeniem i umożliwi ich późniejszą ekspozycję - tłumaczy stołeczny ratusz.

um.warszawa.pl
Źródło: um.warszawa.pl, fot: um.warszawa.pl

- Prace na placu są kontynuowane, ale poza rejonem, gdzie odkryte zostały fundamenty. Inwestycja prowadzona jest pod nadzorem archeologicznym - mówi rzecznik ZDM Karolina Gałecka.

dmr4cpv

Dla osób zainteresowanych jest możliwość obserwacji badań i zobaczenia zabytkowej chaty od strony Pałacu Krasińskich

um.warszawa.pl
Źródło: um.warszawa.pl, fot: um.warszawa.pl

W związku z remontem kierowców czekają utrudnienia do połowy maja. W poniedziałek została zamknięta ul. Miodowa na odcinku od ul. Długiej do Senatorskiej. Na zamkniętym odcinku będzie możliwy wyłącznie dojazd do posesji i instytucji. Możliwy objazd ulicą Świętojerską, Andersa, pl. Bankowym i Senatorską.

Linie 116, 178, N44 od skrzyżowania Miodowa/Senatorska pojadą trasą: Świętojerska – Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami. W przeciwnym kierunku: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Świętojerska – Bonifraterska i dalej swoimi trasami.

dmr4cpv

Linia 180 od skrzyżowania Anielewicza/Andersa/Świętojerska: Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą. W przeciwnym kierunku od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Nowolipki – Zamenhofa - Anielewicza i dalej swoją trasą.

Linia 222 od skrzyżowania pl. Bankowy/al. Solidarności/Andersa: Andersa – Świętojerska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Konwiktorska – KONWIKTORSKA. W przeciwnym kierunku KONWIKTORSKA – Konwiktorska – Bonifraterska – Świętojerska – Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.

Linia 503 od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – pl. Bankowy – al. Solidarności – Bielańska – BIELAŃSKA. W przeciwnym kierunku – Bielańska – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.

Linia 518 od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – pl. Bankowy – Andersa – Mickiewicza i dalej swoją trasą.

um.warszawa.pl
Źródło: um.warszawa.pl, fot: um.warszawa.pl

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Rozbite szkło i zdemolowane drzwi. Porachunki sąsiedzkie na Mokotowie

dmr4cpv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmr4cpv