Trwa ładowanie...

Remont "obwodnicy Targówka". Duże zmiany

Miasto wyremontuje obwodnicę Targówka.

Remont "obwodnicy Targówka". Duże zmiany
d3q7jdb
d3q7jdb

Duże zmiany szykują się na Targówku. W przyszłym roku przebudowa czeka ciąg ulic Ossowskiego, Handlowej, Myszkowskiej i Pratulińskiej.

"Na ten cel Rada Warszawy przyznała Zarządowi Dróg Miejskich 10 mln zł. To pozwala nam rozpocząć przygotowania do realizacji inwestycji: jesienią 2016 r. przystąpimy do wykonania dokumentacji. Prace budowlane są przewidziane na 2017 r." - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W ramach prac „obwodnica Targówka” zmieni się nie do poznania. Wyremontowane zostaną zniszczone chodniki, które pamiętają jeszcze czasy budowy osiedla Targówek. Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów, które zastąpią pasy rowerowe, zlikwidowane na czas budowy metra. Na jezdni wyznaczony zostanie pas do parkowania – to rekompensata za liczne parkingi społeczne, zlikwidowane w związku z budową metra. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami. Na całym ciągu pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy.

Inwestycja będzie możliwa dzięki współpracy ZDM z władzami dzielnicy Targówek i radnymi Komisji Infrastruktury i Inwestycji, z którymi wspólnie zabiegaliśmy o przyznanie środków.

d3q7jdb

Źródło: (zdm)

d3q7jdb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q7jdb