Trwa ładowanie...
d3fnlnr

Remont Pałacu Kultury i Nauki. Potrwa 6 lat

W trakcie prowadzenia prac budynek będzie normalnie funkcjonował.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont Pałacu Kultury i Nauki. Potrwa 6 lat
d3fnlnr

W ciągu najbliższych 6 lat wymienionych na nowe lub poddanych renowacji zostanie niemal 900 okien Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ogłoszono przetarg nieograniczony na wymianę i renowację stolarki okiennej w najwyższym budynku stolicy - informuje serwis pkin.pl. Okien przewidzianych do wymiany jest 710, zaś do renowacji - 162.

Inwestycja obejmie okna wyłącznie z części wysokościowej i będzie prowadzona pod nadzorem konserwatora zabytków. Nowe okna, tak jak obecne, zostaną wykonane z drewna dębowego. Dodatkowym udogodnieniem odczuwalnym przez użytkowników, wynikającym z zachowania odpowiednich warunków bezpieczeństwa, będzie opcja uchylna skrzydeł. Zastosowane w nich zostaną także specjalne szyby pochłaniające promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia nie będą się nagrzewać tak intensywnie, jak dotychczas. Poza stolarką okienną, zakres prac przewiduje również wymianę oraz renowację parapetów wewnętrznych i zewnętrznych.

10 rodzajów okien

d3fnlnr

Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to konieczność indywidualnego podejścia do przedmiotu przetargu wynikającego przede wszystkim z różnych wymiarów okien (jest ich aż 10 rodzajów), ich gabarytów, rodzaju zastosowanego materiału, a także zakresu prac, które będą prowadzone w obiekcie zabytkowym, w związku z ich montażem.

Wykonawca będzie musiał zmierzyć się nie tylko z zaprojektowaniem oraz wykonaniem okien, ale także demontażem starych i wstawieniem wyprodukowanej przez siebie stolarki. Dodatkowo będzie musiał dokonać renowacji niektórych skrzydeł zewnętrznych i wewnętrznych oraz przeprowadzić prace budowlano-wykończeniowe. Całość inwestycji będzie realizowana zgodnie z zaleceniami i pod nadzorem konserwatorskim .

6 lat prac

Niewątpliwym utrudnieniem dla wykonawcy będzie prowadzenie prac na wysokości podczas normalnego funkcjonowania budynku. Inwestycja wraz z pracami projektowymi potrwa ok 6 lat. Wymiana i renowacja okien będzie obejmowała kondygnacje od I do XXX.
Całość sfinansowana zostanie ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

d3fnlnr

Źródło: (pkin.pl)

Przeczytaj też: Paraliż "Mordoru". Rok bez tramwajów na Służewcu

d3fnlnr

Podziel się opinią

Share
d3fnlnr
d3fnlnr