Trwa ładowanie...

Remont Pałacu Kultury jeszcze w tym roku!

Szykuje się modernizacja wnętrz. Na wszystkie prace miasto przeznaczy 65 mln zł

Remont Pałacu Kultury jeszcze w tym roku!
db3m9ig
db3m9ig

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został oddany do użytku w 1955 roku i do dzisiaj nie przechodził żadnego remontu - ma nawet te same okna. Jeszcze w tym roku ma ruszyć modernizacja, która będzie kosztowała Warszawę miliony złotych.

Miasto, które jest właścicielem obiektu, zaplanowało modernizację wnętrz oraz remont basenu. Większość prac zostanie wykonana w tym roku. Najważniejsze jest przystosowanie niektórych pomieszczeń PKiNu do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych. Jednym z nich jest Sala Kongresowa, gdzie zmodernizowane zostaną najpierw widownia i estrada, a w późniejszym okresie pozostałe pomieszczenia naziemnej części i podziemia sali. *Remont Sali Kongresowej będzie kosztował w sumie ponad 51 mln zł. *

Czytaj również: Sala Kongresowa się sypie!

Obecnie trwa remont pałacowego basenu . Będzie on w sumie kosztował 13,5 mln zł. Inne bieżące remonty pochłoną w 2014 roku dodatkowo 0,5 mln zł.

db3m9ig

Na kolejne lata planuje się również wymianę wszystkich okien w budynku - a jest ich aż 800. Według obliczeń zarządcy ich wymiana będzie kosztowała ok. 10 mln zł. Jedno okno kosztuje średnio 12,5 tys. zł. Na razie jednak miasto nie uwzględniło tego kosztu w planach finansowych. Dlatego zarządca pałacu szuka sponsora.

Pałac w czasie remontu będzie normalnie działał.

db3m9ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db3m9ig