Trwa ładowanie...
d2ft203

Remont torowiska na Służewcu. Do "Mordoru" tylko autobusem

Prace będą trwały przez cały sierpień
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont torowiska na Służewcu. Do "Mordoru" tylko autobusem
d2ft203

W sobotę, 1 sierpnia rozpocznie się przebudowa przejazdów przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniach ul. Wołoskiej z ulicami Konstruktorską i A. Uniechowskiego. Pracownicy Mordoru nie będą zachwyceni - ze względu na objazdy do pracy będą mogli dojechac tylko autobusem.

Prace przy torowisku wzdłuż ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Konstruktorską a ul. Marynarską już trwają. Dotychczas obydwie jezdnie ul. Wołoskiej były zwężone o lewe pasy. W kolejnych etapach zamykane będą przejazdy przez torowisko.

W pierwszym etapie prac (od 1 do 10 sierpnia) zamknięte będą przejazdy przez torowisko tramwajowe na wysokości ul. Konstruktorskiej oraz na wysokości ul. A. Uniechowskiego (przy Galerii Mokotów). Objazdy będą poprowadzone przez czynny przejazd w ciągu ul. Domaniewskiej.

d2ft203

W kolejnych etapach prac remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Domaniewskiej (otwarte będą już przejazdy na wysokości ulic Konstruktorskiej i A. Uniechowskiego) oraz łuk torów z ul. Wołoskiej w ul. Marynarską. Zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej pomiędzy ul. A. Uniechowskiego a ul. Marynarską. Kierowcy będą mogli dojechać od ul. Domaniewskiej do zawrotki na wysokości ul. A. Uniechowskiego oraz do pobliskich biurowców. We wszystkich etapach obydwie jezdnie ul. Wołoskiej będą zwężone o skrajne lewe pasy ruchu (wzdłuż torowiska).

Obecnie prowadzone prace przy przebudowie ul. Wołoskiej wiążą się z wyłączeniem z ruchu fragmentu tej ulicy pomiędzy ul. J.P. Woronicza a ul. Konstruktorską. Z tego samego powodu do końca wakacji tramwaje nie jeżdżą na ciągu ulic: J.P. Woronicza – Wołoska – Marynarska od ul. Puławskiej do pętli Służewiec. Przerwę w kursowaniu składów i zamknięcie ulicy wykorzystają Tramwaje Warszawskie, które wyremontują dodatkowo torowisko pomiędzy ul. Konstruktorską a Marynarską.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przebudowa torowiska w ul. Wołoskiej, od 1 sierpnia do odwołania, na trasy zmienione zostaną skierowane linie autobusowe:

d2ft203

• 136, 138, N01, N34: NATOLIN PŁN./BOKSERSKA/URSYNÓW PŁN./OS. KABATY – (…) – Wołoska – Domaniewska – Postępu – Racjonalizacji – J.P. Woronicza – (…) – MŁYNÓW/ZAJEZDNIA UTRATA/ NOWODWORY/ DW. CENTRALNY;
• N36: BOKSERSKA – (…) – Domaniewska (na wprost) – Postępu – Racjonalizacji – J.P. Woronicza – (…) – DW. CENTRALNY.

W związku z budową drugiej jezdni ul. Wołoskiej od 29 czerwca do 1 września, wyłączony został ruch tramwajów na ciągu ulic: J.P. Woronicza – Wołoska – Marynarska. W czasie tego etapu na trasy objazdowe zostały skierowane linie tramwajowe:

• 17 kursuje na trasie skróconej: ZAJEZDNIA R3 „MOKOTÓW” – Wołoska – al. Jana Pawła II – ks. J. Popiełuszki – Marymoncka – Most M. Skłodowskiej-Curie – TARCHOMIN KOŚCIELNY (z ul. Wołoskiej skręca w prawo w ul. Woronicza i dojeżdża do zajezdni tramwajowej);
• 18 dojeżdża tylko do pętli Metro Wilanowska na trasie: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Most Gdański – gen. W. Andersa – Marszałkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Żeby ułatwić pasażerom dojazd do zagłębia biurowego na Służewcu, uruchomione zostały zastępcze linie autobusowe:
• Z-1 na trasie: MALCZEWSKIEGO – Puławska – Woronicza (powrót: I. Krasickiego – A. Malczewskiego – Puławska) –Samochodowa – Domaniewska – Postępu – Cybernetyki – Wynalazek (powrót Marynarską) – WYNALAZEK. Autobusy, w godzinach porannego szczytu podjeżdżają na przystanki co 5 minut, a poza szczytem i w święto co kwadrans;
• Z-2 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC. Linia kursuje wyłącznie w godzinach porannego szczytu co 5 minut.

d2ft203

Dodatkowo została dwukrotnie zwiększona częstotliwość kursowania w godzinach szczytu linii 218. W godzinach szczytu linia kursuje co 5 min. Poza szczytem i w święto autobusy tej linii jeżdżą co 15 minut. Dzięki temu jej rozkład jazdy został skoordynowany z rozkładem jazdy linii Z-1. Ponadto linia jest obsługiwana większymi autobusami.

Przeczytajcie też: Obchody 71. rocznicy Powstania Warszawskiego - duże utrudnienia*w ruchu*

Podziel się
Podziel się
d2ft203
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
d2ft203

Podziel się opinią

Share

d2ft203

d2ft203
d2ft203