Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja. Komisja weryfikacyjna podejmuje kolejne decyzje

Komisja nakazała władzom stolicy objęcie w zarząd nieruchomości przy ul. Marszałkowskiej 43, Poznańskiej 14, Nowogrodzkiej 6a. Patryk Jaki zapowiada, że miasto musi obniżyć czynsz we wskazanych kamienicach do stawek uchwalonych przez radę miasta.

Share
Reprywatyzacja. Komisja weryfikacyjna podejmuje kolejne decyzje
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1xfpwe

Przewodniczący komisji Patryk Jaki poinformował w środę na posiedzeniu niejawnym o decyzji komisji. - Postanowiliśmy skorzystać z nowych uprawnień, które dała jej nowelizacja ustawy o komisji, i wprowadzić nakaz zarządu m.st. Warszawa, a także dodatkowo obniżyć czynsz "do stawek normalnych", "stawek, które są dyktowane uchwałą rady miasta" - tłumaczył Patryk Jaki podczas posiedzenia. Podkreślił, że w tych kamienicach czynsz rósł nawet o 400-500 proc.

Przewodniczący komisji dodaje, że miasto ma na to 14 dni.

Przypominamy, że komisja ds. reprywatyzacji uchyliła we wrześniu ub. r. decyzję władz Warszawy z 2010 r. w sprawie nieruchomości Marszałkowska 43. - Komisja orzekła o zwrocie nieruchomości miastu. Swej decyzji komisja nadała rygor natychmiastowej wykonalności. Uznała też, że przy wydawaniu decyzji z 2010 r. rażąco naruszono prawo, m.in. co do zasady obiektywizmu i bezstronności - poinformował pod koniec września przewodniczący komisji Patryk Jaki.

d1xfpwe

Natomiast decyzję władz Warszawy z 2013 r. w sprawie ul. Poznańskiej 14 komisja weryfikacyjna uchyliła w połowie września 2017 roku. Nieruchomość ta została wtedy przekazana w użytkowanie wieczyste spadkobiercy dawnych właścicieli; reprezentował go adwokat Robert N, który obecnie przebywa w areszcie.

Z kolei w drugiej połowie listopada ub. r. komisja uchyliła decyzję o przejęciu nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 6a przez spółkę Jowisz wraz ze współlokatorami, która odkupiła prawa do niej po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Sadyba. Nauczycielka zorganizowała dzieciom wycieczkę do meczetu

Źródło: Niezależna.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1xfpwe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xfpwe
d1xfpwe