Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja: Marzena K. będzie musiała oddać miliony złotych? "Nie wykluczam takiej możliwości"

Patryk Jaki nie wyklucza tego, że była urzędniczka resortu sprawiedliwości będzie musiała oddać miliony złotych w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Reprywatyzacja: Marzena K. będzie musiała oddać miliony złotych? "Nie wykluczam takiej możliwości"
d24vf2y
d24vf2y

- Nie wykluczam, że Marzena K. będzie musiała oddać swoje miliony - powiedział w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Myślę, że z początkiem pierwszego kwartału przyszłego roku komisja weryfikująca reprywatyzację będzie mogła przywracać elementarną sprawiedliwość - dodał gość Roberta Mazurka.

Patryk Jaki pytany o to, kiedy powstanie zapowiadana komisja weryfikująca reprywatyzację, stwierdził, że zapewne będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku. - Jest tak skonstruowana, żeby trwało to dużo krócej, niż trwałoby przed sądami powszechnymi - dodał wiceminister.

Pytany przez Roberta Mazurka, czy może się zdarzyć, że Marzena K . - była urzędniczka resortu sprawiedliwości, której nazwisko pojawiało się w związku z aferą reprywatyzacyjną - "będzie musiała oddać te swoje trzydzieści parę milionów", odparł: "nie wykluczam takiej sytuacji. I to byłaby ta sprawiedliwość, na którą ludzie czekają".

Jaki stwierdził również, że politycy będą mieli takie kompetencje w komisji weryfikacyjnej, jakie ma polityk Hanna Gronkiewicz-Waltz jako prezydent miasta stołecznego Warszawy. - Hanna Gronkiewicz-Waltz mogłaby wznowić postępowania administracyjne, tylko tego nie robi - podsumował wiceminister.

Sprawa działki przy Chmielnej 70

Marzena K. jest współwłaścicielką działki przy ul. Chmielnej 70 i ul. Odolańskiej 7. Odzyskała też nieruchomość przy ul. Mokotowskiej 63, którą następnie sprzedała. Komisja dyscyplinarna w Ministerstwie Sprawiedliwości stwierdziła, że pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości w latach 2011-2015 kłamała w oświadczeniach majątkowych.

d24vf2y

Według stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, urzędniczka dzięki reprywatyzacji wzbogaciła się o 38 mln zł . 13 października Centralne Biuro Antykorupcyjne przejęło śledztwo w tej sprawie i zatrzymało Marzenę K.

Źródło: (RMF FM/WawaLove.pl)

d24vf2y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24vf2y