Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja. Najbogatszej urzędniczce w Polsce odebrano paszport. Sąd: Zasadnie

"Zachodzi obawa, że Marzena K. może próbować wyjechać z kraju"

Reprywatyzacja. Najbogatszej urzędniczce w Polsce odebrano paszport. Sąd: Zasadnie
d1msr0h
d1msr0h

Marzena K., jedna z bohaterek skandalu reprywatyzacyjnego, złożyła zażalenie na decyzję, jaką nałożyła na nią prokuratura. Urzędniczka, podejrzana o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych, złożyła zażalenie po tym, jak postawiono jej zarzuty i nałożono 500 tys. zł kaucji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Sąd uznał że kara jest zasadna i odrzucił zażalenie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Według Marka Poteralskiego, rzecznika Sądu Okręgowego, zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na "duże prawdopodobieństwo, iż podejrzana dopuściła się zarzucanych jej czynów". Ponadto zdaniem sądu "zachodzi obawa, że Marzena K. może próbować wyjechać z kraju".

Marzena K. jest współwłaścicielką działki przy ul. Chmielnej 70 i ul. Odolańskiej 7. Odzyskała też nieruchomość przy ul. Mokotowskiej 63, którą następnie sprzedała. Komisja dyscyplinarna w Ministerstwie Sprawiedliwości stwierdziła, że pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości w latach 2011-2015 kłamała w oświadczeniach majątkowych. Według Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, urzędniczka dzięki reprywatyzacji wzbogaciła się o 38 mln zł. 13 października Centralne Biuro Antykorupcyjne przejęło śledztwo w tej sprawie i zatrzymało Marzenę K.

"Bezczelność ponad atmosferą"

Jak informowaliśmy niedawno , urzędniczka wytoczyła cztery procesy władzom Warszawy. Żąda w nich w sumie ponad 34 mln zł odszkodowań m.in. za "wydanie wadliwej decyzji administracyjnej", za "sprzedane lokale mieszkalne" oraz wynagrodzenia za "bezumowne korzystanie z budynku" - w sprawach nieruchomości, do których ma roszczenia lub uzyskała tytuły własności.

d1msr0h

Media pisały, że K. wcześniej dostała w sumie 38,6 mln zł w ramach odszkodowań w sprawie sześciu stołecznych nieruchomości - czego miała nie ujawnić w oświadczeniach majątkowych, a za co usłyszała prokuratorskie zarzuty. Jest ona jednym ze współwłaścicieli słynnej warszawskiej działki przy Pałacu Kultury i Nauki pod dawnym adresem Chmielna 70 , wokół której rozpoczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy.

Marzena K. znalazła się na liście 50 najbogatszych Polek tygodnika "Wprost". Pierwsze dwa miejsca zajmują córka i żona zmarłego niedawno Jana Kulczyka. W zestawieniu znalazła się też tenisistka Agnieszka Radwańska, Marzena K. znalazła się tuż za tenisistką.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, pytany o doniesienia o procesach wytoczonych przez Marzenę K. powiedział m.in.: "Gdyby bezczelność umiała latać, to byłaby w tej chwili ponad atmosferą ziemską".

d1msr0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1msr0h