Trwa ładowanie...
d6lvcdv

Reprywatyzacja. Ratusz chce odzyskać działkę przy Chmielnej 70

Zwrot działki przy pl. Defilad zapoczątkował całą aferę reprywatyzacyjną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reprywatyzacja. Ratusz chce odzyskać działkę przy Chmielnej 70
d6lvcdv

Stołeczny ratusz przyjął oświadczenie właścicieli działki przy Chmielnej 70, którzy zrzekli się do niej praw. Teraz miasto chce podjąć działania, które sprawią, że działka przy Pałacu Kultury ponownie będzie własnością Warszawy.

Jak informowaliśmy już na portalu Wawalove.pl , właściciele działki przy ul. Chmielnej 70 zrzekli się do niej praw i postanowili oddać ją miastu.

We wtorek do tej sprawy odniósł się wiceprezydent miasta, Witold Pahl. Powiedział na briefingu prasowym, że do urzędu dotarło oświadczenie obecnych właścicieli Chmielnej 70, "w którym to uchylają się ci państwo, oświadczają o zamiarze wycofania się z zawartej z miastem umowy". Chodzi o umowę użytkowania wieczystego. Miasto bardzo wnikliwie przeanalizowało tę deklarację.

d6lvcdv

- Miasto przyjmuje to oświadczenie jako krok zmierzający do rozwiązania umowy - twierdzi Pahl.

Witold Pahl powiedział, że ratusz podjął decyzję o kolejnych działaniach, które spowodują, że ta umowa "zostanie skutecznie rozwiązana". - Majątek ten wraz z przyległymi działkami, które zostały przez te osoby również przejęte, powróci do miasta stołecznego Warszawy - dodał.

Wszystko w rękach sądu

Jak podkreślił, działania miasta zostaną podjęte w tym tygodniu. Zaznaczył jednocześnie, że wszystko jest w rękach niezawisłego sądu. - Liczymy, że to rozstrzygnięcie z uwagi na charakter tej sprawy zapadnie w sposób niezwłoczny - zapowiedział wiceprezydent Pahl.

d6lvcdv

Przypomnijmy, że zwrot działki na placu Defilad zapoczątkował całą aferę reprywatyzacyjną. Ratusz oddał działkę w 2012 roku, mimo że nie powinien tego robić. Przedwojenny właściciel nieruchomości był bowiem Duńczykiem i odszkodowanie za przejęte przez rząd PRL mienie zostało mu przyznane już w latach 50.

Źródło: PAP/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Teatr Powszechny o "Klątwie": wolność twórczości jest zagwarantowana w Konstytucji

d6lvcdv

Podziel się opinią

Share
d6lvcdv
d6lvcdv