Trwa ładowanie...

Reprywatyzacja w Warszawie. CBA zatrzymało dwie osoby, w tym stołecznego urzędnika

Kolejna zatrzymania w sprawie reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. CBA zatrzymało dwie osoby - jedną jest urzędnik, drugą osoba związana z branżą nieruchomości.
Share
Warszawa. Oskarżony Jakub R. na korytarzu Sądu Okręgowego w Warszawie podczas procesu ws. stołecznej reprywatyzacji, listopad 2019 r.
Warszawa. Oskarżony Jakub R. na korytarzu Sądu Okręgowego w Warszawie podczas procesu ws. stołecznej reprywatyzacji, listopad 2019 r.Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3hbnzi

O zatrzymaniach poinformowała we wtorek warszawska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze przypominają, że są to kolejne osoby zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie.

Zatrzymani trafią do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, która prowadzi wszystkie postępowania w tej sprawie. Tam obydwie osoby mają usłyszeć zarzuty korupcyjne.

"Jednak najpierw CBA przeprowadzi z nimi w Warszawie czynności procesowe" - czytamy w specjalnym komunikacie służb.

d3hbnzi

Przypomnijmy, że w tej chwili warszawska delegatura CBA prowadzi pod nadzorem prokuratury prawie 70 śledztw, które dotyczą przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Postępowania te dotyczą w sumie 200 nieruchomości w stolicy.

Pod koniec ubiegłego roku, 30 grudnia 2019 r. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa kolejny akt oskarżania w związku z tym wielowątkowym postępowaniem.

W sumie jest już siedem aktów oskarżenia dot. reprywatyzacji w Warszawie.

d3hbnzi

W listopadzie CBA zatrzymało znanego warszawskiego notariusza. Biuro podało wówczas, że "zatrzymany mógł doprowadzić ustalonych pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ponad 13 milionów złotych".

Prawnik miał też pomagać innej osobie "w uniknięciu przez nią odpowiedzialności karnej w związku z postępowaniem toczącym się przed Sądem Okręgowym w Warszawie".

Źródło: CBA

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Paweł Adamowicz zginął przed rokiem. Gdańsk pamięta

d3hbnzi

Podziel się opinią

Share
d3hbnzi
d3hbnzi