Trwa ładowanie...
ycipk-39bivb

Reprywatyzacja w Warszawie. Akcja CBA w związku z nieruchomością na Powiślu

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki w sprawie śledztwa dot. reprywatyzacji w stolicy. Mężczyzna został zatrzymany po raz drugi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. CBA zatrzymało b. prezesa w związku z reprywatyzacją w stolicy
Warszawa. CBA zatrzymało b. prezesa w związku z reprywatyzacją w stolicy (PAP, Fot: PAP)
ycipk-39bivb

CBA podaje, że po raz pierwszy byłego prezesa zatrzymano w maju tego roku. Wtedy mężczyzna miał wpłacić poręczenie majątkowe oraz stawiać się na wezwania prokuratury. Nie robił jednak tego.

Według "Gazety Stołecznej", może chodzić o Antoniego F., który kierował reaktywowaną spółką Lilpop, Rau i Loewenstein.

Śledztwo, które prowadzą agenci CBA, dotyczy sprawy usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od miasta stołecznego Warszawy w związku z realizacją roszczeń do nieruchomości przysługujących spółce.

ycipk-39bivb

Nowe stanowisko dla Tuska. Borys Budka o gratulacjach Andrzaj Dudy dla byłego premiera

Służby ustaliły, że firma sprzedała na rzecz dwóch osób roszczenia do nieruchomości przy zbiegu ulic Książęcej, Smolnej i Herberta. Wcześniej jednak roszczenia przeniesiono na inną osobę, którą kontrolował zatrzymany mężczyzna. Nabywcy o tym nie wiedzieli, więc doszło do oszustwa - podaje CBA.

Zatrzymany prezes spółki miał dostać za tak ustawioną sprzedaż 175 tys. zł. Mężczyznę przewieziono do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Tam usłyszał zarzuty.

ycipk-39bivb

Centralna Biuro Antykorupcyjne szacuje, że straty związane z reprywatyzacją w Warszawie przekraczają 3 mld złotych.

W warszawskiej delegaturze CBA agenci prowadzą obecnie 70 śledztw dotyczących przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Łącznie sprawy dotyczą prawie 200 nieruchomości. Zarzuty do tej pory usłyszało 40 osób.

Główne śledztwo w sprawie reprywatyzacji w Warszawie prowadzi i nadzoruje Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. We wrześniu skierowała do sądu szósty akt oskarżenia związany z tą sprawą.

ycipk-39bivb

Źródło: CBA, GW

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-39bivb

ycipk-39bivb
ycipk-39bivb