Trwa ładowanie...

Restauratorzy będą rozwijać platformę wspierającą gastronomię

Dzięki wspólnej inicjatywie #wspieramgastro, której pomysłodawcami byli m.in. właściciele Restauracji Forty, warszawskie restauracje w ciągu miesiąca zebrały ponad 4 tys. zamówień na wynos. Ich wartość przekroczyła 370 tys. zł. Teraz portal będzie działał w odświeżonej formule.

Restauratorzy będą rozwijać platformę wspierającą gastronomięŹródło: PAP
d4e5qft

Dzięki niezależnej platformie wspieramgastro.warszawa.pl, restauratorzy zaoszczędzili ok. 120 tys. zł na prowizjach. Mogli przeznaczyć te środki na wynagrodzenia pracowników oraz utrzymanie firm.

Wraz z poluźnianiem ograniczeń związanych z pracą lokali gastronomicznych, restauratorzy podejmują kolejne kroki. Chcą dalej działać wspólnie i zaprosić do kooperacji inne miasta.

Koronawirus. Warszawa. Restauratorzy zaczęli działać sami

Branża gastronomiczna mocno odczuła wybuch epidemii koronawirusa. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się te lokale, które wcześniej nie oferowały dań na wynos i z dostawą.

d4e5qft

Restauratorzy pragnąc przetrwać ten trudny dla wszystkich czas nie czekali na zewnętrzną pomoc. Zaczęli sami działać. Z inicjatywy właścicieli Restauracji Forty i innych firm, zrodziła się akcja #wspieramgastro.

Warszawskie restauracje szybko się przeorganizowały. Uruchomiły spółdzielnię jednocząc się na wspólnej platformie do bezpiecznego zamawiania jedzenia on-line. Obecnie działa na niej aż 100 lokali gastronomicznych.

Koronawirus. Warszawa. Zapraszają restauratorów z całej Polski

- Współdziałaliśmy z władzami m.st. Warszawy nad wypracowaniem narzędzi, które pomogą utrzymać nasze firmy, tysiące wykwalifikowanych osób pracujących w gastronomii, a także kulturalną tkankę naszych miast (…). Dziś wracamy na rynek bogatsi o cenne, chociaż trudne doświadczenia i zapraszamy do współpracy restauratorów z całej Polski - powiedział Tomasz Czudowski, współwłaściciel Restauracji Forty i pomysłodawca wspieramgastro.warszawa.pl.

Niezwykły odzew, z jakim spotkała się ta inicjatywa zmobilizował restauratorów do pójścia dalej. Zarejestrowano pierwszą w Polsce spółdzielnię restauracji. Platforma będzie rozwijana.

Już niedługo będzie można zobaczyć portal w odświeżonej formule i pod nową, już nie związaną z kryzysem, nazwą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4e5qft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e5qft