Trwa ładowanie...
d2jnv8p

Restauratorzy będą rozwijać platformę wspierającą gastronomię

Dzięki wspólnej inicjatywie #wspieramgastro, której pomysłodawcami byli m.in. właściciele Restauracji Forty, warszawskie restauracje w ciągu miesiąca zebrały ponad 4 tys. zamówień na wynos. Ich wartość przekroczyła 370 tys. zł. Teraz portal będzie działał w odświeżonej formule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Restauratorzy połączyli siły, tworząc platformę
Warszawa. Restauratorzy połączyli siły, tworząc platformę (PAP)
d2jnv8p

Dzięki niezależnej platformie wspieramgastro.warszawa.pl, restauratorzy zaoszczędzili ok. 120 tys. zł na prowizjach. Mogli przeznaczyć te środki na wynagrodzenia pracowników oraz utrzymanie firm.

Wraz z poluźnianiem ograniczeń związanych z pracą lokali gastronomicznych, restauratorzy podejmują kolejne kroki. Chcą dalej działać wspólnie i zaprosić do kooperacji inne miasta.

Koronawirus. Warszawa. Restauratorzy zaczęli działać sami

Branża gastronomiczna mocno odczuła wybuch epidemii koronawirusa. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się te lokale, które wcześniej nie oferowały dań na wynos i z dostawą.

d2jnv8p

Restauratorzy pragnąc przetrwać ten trudny dla wszystkich czas nie czekali na zewnętrzną pomoc. Zaczęli sami działać. Z inicjatywy właścicieli Restauracji Forty i innych firm, zrodziła się akcja #wspieramgastro.

Warszawskie restauracje szybko się przeorganizowały. Uruchomiły spółdzielnię jednocząc się na wspólnej platformie do bezpiecznego zamawiania jedzenia on-line. Obecnie działa na niej aż 100 lokali gastronomicznych.

Koronawirus. Warszawa. Zapraszają restauratorów z całej Polski

- Współdziałaliśmy z władzami m.st. Warszawy nad wypracowaniem narzędzi, które pomogą utrzymać nasze firmy, tysiące wykwalifikowanych osób pracujących w gastronomii, a także kulturalną tkankę naszych miast (…). Dziś wracamy na rynek bogatsi o cenne, chociaż trudne doświadczenia i zapraszamy do współpracy restauratorów z całej Polski - powiedział Tomasz Czudowski, współwłaściciel Restauracji Forty i pomysłodawca wspieramgastro.warszawa.pl.

Niezwykły odzew, z jakim spotkała się ta inicjatywa zmobilizował restauratorów do pójścia dalej. Zarejestrowano pierwszą w Polsce spółdzielnię restauracji. Platforma będzie rozwijana.

Już niedługo będzie można zobaczyć portal w odświeżonej formule i pod nową, już nie związaną z kryzysem, nazwą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2jnv8p

Podziel się opinią

Share
d2jnv8p
d2jnv8p