Trwa ładowanie...
d3i35p1
Transport

Robotnik zmarł na budowie metra w Warszawie. Prokuratura wszczęła śledztwo

Do wypadku doszło na warszawskiej Woli.
Share
Robotnik zmarł na budowie metra w Warszawie. Prokuratura wszczęła śledztwo
d3i35p1

Na budowie drugiej linii warszawskiego metra doszło do śmiertelnego wypadku. Osunęła się ściana wykopu, która przygniotła operatora koparki. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Do wypadku doszło w czwartek na warszawskiej Woli, w rejonie przyszłej stacji metra Księcia Janusza. Według informacji stołecznej policji ofiarą był 60-letni operator koparki.

Przemysław Paluch z Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola powiedział "Gazecie Stołecznej", że śledztwo "prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny oraz niedopełnienia obowiązku w zakresie BHP i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia".

d3i35p1

Wypadek wydarzył się podczas prac wykończeniowych. - Gdy operator pracujący przy wykopie podstropowym wysiadał z koparki, doszło do obwału ziemi, pracownik został przysypany. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową, niestety, gdy strażacy odnaleźli poszkodowanego, okazało się, że nie żyje - powiedział rzecznik wykonawcy budowy firmy Gulermak Bartosz Sawicki.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Piotr T. z zarzutami za pornografię dziecięcą. Wiemy, dlaczego zatrzymano go dopiero teraz

d3i35p1

Podziel się opinią

Share
d3i35p1
d3i35p1