Trwa ładowanie...

Rocznica Powstania Warszawskiego bez krzyków i rac. Byliśmy na Marszu Milczenia

To marsz bez flag, oznaczeń przynależności partyjnych i organizacyjnych.

Rocznica Powstania Warszawskiego bez krzyków i rac. Byliśmy na Marszu Milczenia
d2epayx
d2epayx

W ciszy, skupieniu, bez krzyków i rac - tak 73. rocznicę Powstania Warszawskiego obchodzą uczestnicy Marszu Milczenia. - To wyraz hołdu dla powstańców - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

"Marsz Milczenia - to wyraz hołdu dla ofiar złożonych tak przez powstańców, jak i mieszkańców ówczesnej Warszawy. Bez flag i innych oznaczeń przynależności partyjnych i organizacyjnych, bez rac i okrzyków typu 'Śmierć Wrogom Ojczyzny', w ciszy i skupieniu, jedynie w towarzystwie odgłosów strzałów i spadających bomb, oddamy cześć Warszawiakom tamtych dni" - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Fot. WawaLove.pl

Pomysłodawcy marszu sprzeciwiają się wykorzystywaniu symboli narodowych np. na odzieży. "Pójdźmy bez emblematów partyjnych, a kotwica niech będzie na opaskach prawdziwych bohaterów, a nie tych, którzy zbyt często symbole umieszczają na kijach bejsbolowych czy odzieży. Cisza jest największym hołdem, który możemy złożyć wszystkim bohaterom. Nie będzie krzyku, nie będzie flar, wrzasku, brązowych i czarnych koszul przypominających nazistów. Będzie cisza i zaduma!" - zachęcają.

Fot. WawaLove.pl

d2epayx
d2epayx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2epayx