Trwa ładowanie...
d4gymu9

Rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Zwycięzca konkursu pianistycznego zagra koncert

Seong-Jin Cho podkreśla, że powrót do stolicy Polski ma dla niego szczególne znaczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Zwycięzca konkursu pianistycznego zagra koncert
d4gymu9

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego zagra wieczorem (1.03, godz. 19.30) w Warszawie. Koreańczyk Seong-Jin Cho wystąpi w Filharmonii Narodowej w 206-tą rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Pianista w rozmowie z IAR podkreśla, że powrót do stolicy Polski ma dla niego szczególne znaczenie. - Warszawa to bardzo szczególne dla mnie miasto. Czuję się tu jak w domu, moim drugim domu. Jestem bardzo szczęśliwy, że znowu tu jestem i mogę zagrać dla polskiej publiczności. Czuję, że ona naprawdę kocha muzykę klasyczną - wyznaje Seong-Jin Cho.

Koreańczyk dodaje, że Chopin to jeden z jego ulubionych kompozytorów. - Mogę powiedzieć, że to był naprawdę geniusz, a ja jestem zwyczajnym pianistą. Po prostu podziwiam jego muzykę i cieszę się, że mogę ją grać - mówi zwycięzca ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Wcześniej - w południe muzyka polskiego kompozytora zabrzmi w Żelazowej Woli. Tobias Koch - znakomity niemiecki pianista, specjalista wykonawstwa historycznego i ulubieniec słuchaczy festiwali Chopin i jego Europa - zagra na fortepianie Broadwooda z 1843 roku. W Żelazowej Woli usłyszymy także jedynego polskiego finalistę ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego - Szymona Nehringa.

Jutro wieczorem (2 marca) w Filharmonii Narodowej zagra zdobywca drugiego miejsca - Kanadyjczyk Charles Richard-Hamelin. Marcowe koncerty są jednocześnie zapowiedzią wielkich wydarzeń artystycznych 12. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa. Już w sierpniu usłyszymy w Warszawie wszystkich laureatów ostatniego Konkursu Chopinowskiego.

d4gymu9

(Źródło: IAR)

Przeczytaj też: Nieoficjalnie: Kajetan P. chciał*zamordować jeszcze jedną osobę*

Podziel się
d4gymu9

Podziel się opinią

Share

d4gymu9

d4gymu9