Trwa ładowanie...
d2rhnhb

Rolnicy zablokują Warszawę. Marsz gwiaździsty jednak się odbędzie

"Żadna mysz się nie prześliźnie" - zapowiadają związkowcy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rolnicy zablokują Warszawę. Marsz gwiaździsty jednak się odbędzie
d2rhnhb

Od wczoraj w całej Polsce trwają protesty rolników zrzeszonych w OPZZ Rolników i Organizacjach Rolniczych. Związkowcy od początku mówili, że jeśli protesty oraz rozmowy z ministrem nie przyniosą satysfakcjonujących rolników rezultatów, to ruszą na Warszawę, by zablokować ją w ogromnym marszu gwiaździstym.

W środę bowiem w Ministerstwie Rolnictwa mają odbyć się kolejne rozmowy. Rolnicy zapowiedzieli, że tym razem przyjadą na nie już traktorami. Ciągniki już zaczęły zjeżdżać się do miejscowości Zdany, więc oznacza to, że jutro rozpocznie się blokada Warszawy.

Blokada Warszawy ma zacząć się jutro, 11 lutego od godziny 14:00. Od 10:00 ma wyruszyć już "marsz gwiaździsty" ciągników z całej Polski. Ja przepraszam wszystkich mieszkańców, ale to nie jest nasza wina. Czas skończyć z tym rządem i takim traktowaniem rolników- mówi szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski.

d2rhnhb

Wśród żądań rolników głównym postulatem jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła. Związkowcy straszą, że jeśli rząd nie spełni ich żądań, dojdzie do blokady stolicy. Powiedziałem, że Warszawa będzie sparaliżowana i będzie sparaliżowana** - groził w sobotę Izdebski. **Związkowcy zapowiadają wjazd "wszystkich traktorów i sprzętu rolniczego" tak, że "żadna mysz się nie prześliźnie".


AKTUALIZACJA: Sławomir Izdebski zapowiedział, że traktory jednak nie wjadą do centrum. Zostaną pozostawione na rondach, przy wjeździe do miasta.


Zobacz także: Instytut Wyszyńskiego blokuje budowę wiaduktu. Chce 4 miliony za teren wart 600 tys.

Podziel się
d2rhnhb

Podziel się opinią

Share

d2rhnhb

d2rhnhb