Trwa ładowanie...
d2u65n0

Rondo Dmowskiego zamieni się w zwykłe skrzyżowanie. Nowy plan miejscowy dla Śródmieścia

Rewolucyjne zmiany w samym centrum Warszawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rondo Dmowskiego zamieni się w zwykłe skrzyżowanie. Nowy plan miejscowy dla Śródmieścia
d2u65n0

Rondo Dmowskiego zamienione z w skrzyżowanie. Nowe przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu alei Jerozolimskich oraz Marszałkowskiej, a nawet obniżenie placu przy Rotundzie. Do publicznego wglądu wyłożony został właśnie plan miejscowy dla fragmentu Śródmieścia.

Przejścia i podziemne parkingi

Chodzi o obszar ograniczony ulicami Królewską, Marszałkowską, Hożą, Nowy Świat oraz Krakowskim Przedmieściem. Plan obejmuje też fragment miasta z rondem Dmowskiego, które ma zostać zamienione w zwykłe skrzyżowanie. Odzyskana w ten sposób przestrzeń przeznaczona zostanie na budowę nowych kilkupiętrowych budynków. Staną przy południowych narożnikach skrzyżowania. Planuje się również, że w ich wnętrzach utworzone zostaną patia. Na skrzyżowaniu alei Jerozolimskich oraz ulicy Marszałkowskiej zaplanowano cztery przejścia dla pieszych, jednak przejścia podziemne nie będą likwidowane.

d2u65n0

W planie wskazano także lokalizacje parkingów podziemnych. Miejsca dla samochodów znaleźć się mogą na placu Trzech Krzyży, Powstańców Warszawy, przy ul. Zgoda (razem z placem Młynarskiego), placu Małachowskiego, na Wspólnej oraz w sąsiedztwie ulic Mazowieckiej i Świętokrzyskiej.

Jednolity ciąg

W miejscu, w którym stoi teraz budynek Universalu, ma powstać zupełnie nowy obiekt. Jak zaznaczono, ma mieć wysokość maksymalnie 80 metrów. Drugi, dwa razy niższy, może stanąć przy ulicy Marszałkowskiej i Sienkiewicza. Jeśli do tego dojdzie, powstanie też nowe przejście piesze pomiędzy pasażem „Wiecha” i ulicą Moniuszki (w miejscu starego Sezamu).

Od Wiejskiej do Królewskiej prowadzić będzie jednolity pod względem estetycznym ciąg. Chodzi o plac Trzech Krzyży, Bracką, plac Powstańców Warszawy i Mazowiecką. Osobna "aranżacja estetyczna" miałaby powstać dla ulic Złotej, Chmielnej, pasażu S. Wiecheckiego „Wiecha”, Nowogrodzkiej, Zgoda, Traugutta i Sienkiewicza.

d2u65n0

Miasto zaprasza do publicznej dyskusji na ten temat. Odbędzie się ona 30 listopada o godz. 16.00 w sali Rudniewa na w PKiN. Termin składania uwag mija 12 stycznia.

Przeczytajcie też: Inwestor wyremontuje słynny "Pekin"*(WIZUALIZACJA)*

d2u65n0

Podziel się opinią

Share

d2u65n0

d2u65n0