Trwa ładowanie...
d2mzs97

Rośnie nowa szkoła podstawowa w Miasteczku Wilanów

Inwestycja jest realizowana przy ul. Ledóchowskiej, w sąsiedztwie wcześniej wybudowanego żłobka oraz przedszkola
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rośnie nowa szkoła podstawowa w Miasteczku Wilanów
d2mzs97

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego wzięła udział Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Docelowo podstawówka będzie budynkiem dwukondygnacyjnym, z wielofunkcyjną halą oraz boiskiem sportowym. Pomieści w swoich murach około 500 uczniów. Koszt jej budowy wyniesie 26 mln złotych, a planowany termin oddania inwestycji do użytku to 1 września 2016 r. Obecnie pracownicy budowy koncentrują się w głównej mierze na wykonywaniu izolacji ścian dla piwnic oraz montażu zbrojenia na parterze obiektu.

– Wilanów należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Warszawy. Z roku na rok wzrasta liczba jej mieszkańców, w tym najmłodszych – dzieci i młodzieży. To dla nich rok temu powstało nowe przedszkole, a za rok w tym miejscu będziemy podziwiać budynek szkoły podstawowej przeznaczonej dla 500 uczniów. – powiedziała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w powstającym obiekcie będą tzw. klasy letnie. Zostaną one zaaranżowane specjalnie z myślą o prowadzeniu zajęć w okresie wiosenno-letnim. Przestrzeń będzie zawierać nieduży murek z pergolami, stolikami oraz ławkami dla uczniów i nauczycieli. Niewykluczona jest także budowa amfiteatru, na którym odbywałyby się szkolne spotkania plenerowe.

d2mzs97

Warszawa przeznacza na wydatki oświatowe ok. 20% rocznego budżetu, a celem władz stolicy na najbliższe lata jest stworzenie 5 tys. nowych miejsc w przedszkolach oraz zbudowanie 14 kolejnych żłobków.

Przeczytajcie też: Przez Warszawę przejdą żywe trupy!

d2mzs97

Podziel się opinią

Share
d2mzs97
d2mzs97