Trwa ładowanie...

Rowery miejskie bez krzesełek dla dzieci

Rowery miejskie nie dla rodziców. "Na chwilę obecną nie planujemy"

Share
Rowery miejskie bez krzesełek dla dzieci
d4iy5zc

Bezobsługowe stacje Bemowo Bike cieszą się sporą popularnością. W systemie zarejestrowało się już ponad 3 tysiące mieszkańców stolicy, a od początku kwietnia do dnia dzisiejszego rowery były wypożyczane prawie 8 tys. razy. Planuje się nowe stacje bezobsługowe. Przy Hali Wola na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Człuchowskiej właśnie stanęła kolejna - jedenasta już wypożyczalnia.

Jest tylko jeden mankament. Wśród rowerów Bemowo Bike nie znajdziemy takich, które miałyby zamontowane z przodu lub z tyłu siodełka dla małych dzieci. Dlaczego? Postanowiliśmy spytać.****

Nie potrafię Panu powiedzieć, dlaczego nie mamy takich rowerów - powiedziała nam pracownica obsługi klienta. - Mamy takie rowery, jakie mamy. Na chwilę obecną nie planujemy takich z siodełkami.

d4iy5zc

Szkoda. W stolicy rodzi się coraz więcej dzieci. Wydaje nam się, że taki pomysł mógłby odnieść komercyjny sukces. Niestety - nie pozwalają na to przepisy. Jak się dowiedzieliśmy, to względy bezpieczeństwa nie pozwalają na montaż takich urządzeń. I nie pojawią się one w najbliższym czasie.

Jeszcze gorsza sprawa, że dotyczy to nie tylko rowerów bemowskich - również rowery miejskie nie będą miały takich siodełek. Już niedługo na ulicach miasta pojawi się 55 pierwszych wypożyczalni rowerowych Venturilo. Znajdą się w Centrum, na Bielanach i Ursynowie.

Cieszymy się, że się pojawią. Rodzice trochę mniej.

d4iy5zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iy5zc