Trwa ładowanie...

Rowerzyści na ulicach. Już dziś wraca Masa Krytyczna

Masa przejedzie ulicami Śródmieścia. Można spodziewać się utrudnień w ruchu.
Share
Rowerzyści na ulicach. Już dziś wraca Masa Krytyczna
d1xd2li

W piątek na stołecznych ulicach pojawią się setki rowerzystów. Już po południu rozpocznie się Masa Krytyczna .

Przejazd rozpocznie się o godz. 18 na pl. Zamkowym. Cykliści będą mieli do pokonania około 13 kilometrów, głównie na terenie Śródmieścia .

To pierwszy przejazd Masy od kilku miesięcy. Wcześniej jej organizatorzy zawiesili comiesięczne przejazdy, twierdząc, że sytuacja rowerowa w stolicy znacznie się polepszyła. Zapowiedzieli jednak, że co jakiś czas będą się odbywać przejazdy okolicznościowe, np. Masa Powstańcza. Grudniowy przejazd też ma mieć właśnie taki charakter. Jak zapowiadają przedstawiciele Masy, pojadą dla radości jeżdżenia.

d1xd2li

- Pojedziemy "na lekko", bez haseł i zadęcia, mimo, iż nie wszystko dzieje się po naszej myśli: zielona strzałka dyskryminująca rowerzystę nie brzmi dobrze, podobnie jak jakość zimowego utrzymania dróg rowerowych i brak jasnej wizji co dalej z trasami, które już miały powstać – można przeczytać na stronie Masy Krytycznej.

Więcej na temat okoliczności powrotu Masy pisaliśmy już wcześniej na portalu Wawalove.pl .

Gdzie pojawią się dziś rowerzyści? W godz. 18.00 – 22.00 przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Bagatela, pl. Unii Lubelskiej, T. Boya-Żeleńskiego, L. Waryńskiego, rondo Jazdy Polskiej, L. Waryńskiego, Nowowiejska, pl. Zbawiciela, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Marszałkowska, rondo R. Dmowskiego, Marszałkowska, Świętokrzyska, rondo ONZ, al. Jana Pawła II, al. „Solidarności”, pl. Bankowy, gen. W. Andersa, Muranowska, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, pl. Zamkowy.

Na trasie mogą występować utrudnienia w ruchu. Przejazd tradycyjnie będzie zabezpieczała policja.

d1xd2li

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

(oprac: MO)

Przeczytaj też: Metro z nowymi wyświetlaczami. Lepsza informacja

d1xd2li

Podziel się opinią

Share
d1xd2li
d1xd2li