Trwa ładowanie...

Rozbierają Universam na Grochowie!

W jego miejscu stanie apartamentowiec

Rozbierają Universam na Grochowie!
d1yxfgw
d1yxfgw

Budynek Universamu ma już ponad 35 lat. Gdy go otwierano w 1977 roku, było to wydarzenie głośne na całą Warszawę. Universam, zlokalizowany przy rondzie Wiatraczna był wówczas nowoczesnym i luksusowym sklepem. Jak współczesne galerie handlowe.

Do dziś sam market i tereny wokół niego są bardzo popularne. Jest otoczony bazarem (głównie z warzywami), w samym budynku znajduje się sporo sklepów i punktów usługowych, niektóre z nich działają już ponad ćwierć wieku! Jest tu również restauracja. Pracę w Universamie ma kilkadziesiąt osób.

O tym, że budynek idzie do rozbiórki mówi się od kilkunastu lat. Najpierw pojawiły się plotki, że to ze względu bezpieczeństwa - socjalistyczny budynek był wykonany byle jak, do tego z kiepskich materiałów. Mówiono, że grozi zawaleniem. Czas jednak płynął, a budynek jak stał, tak stoi.

d1yxfgw

Universamem zarządza spółka "Społem", która zdecydowała o jego rozbiórce. W jego miejscu stanie wielki apartamentowiec, który ma się lepiej komponować z istniejącymi przy rondzie wysokimi blokami mieszkalnymi. Wyprowadzki i rozpoczęcie budowy potrwają ok. 3 lat.

d1yxfgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yxfgw