Trwa ładowanie...
d3pkc93

Rozbudują biurowiec na Trakcie Królewskim. Miasto dało zgodę

"Nowe, pięciokondygnacyjne skrzydło na działce położonej od strony Skarpy Wiślanej"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozbudują biurowiec na Trakcie Królewskim. Miasto dało zgodę
d3pkc93

Biurowiec stojący przy pl. Trzech Krzyży 10/14 zostanie rozbudowany. Firma Kulczyk Silverstein Properties, która jest inwestorem dobuduje do niego nowe, pięciokondygnacyjne skrzydło na działce położonej od strony Skarpy Wiślanej.

Celem inwestora jest rozbudowa, gruntowna modernizacja i dostosowanie nieruchomości do standardów klasy A+. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie powierzchni komercyjnych w jednym z najbardziej reprezentacyjnych warszawskich adresów.

Ethos, czyli biurowiec stojący przy Placu obecnie, to jedyny biurowiec klasy A+ położony na Trakcie Królewskim, dysponujący kondygnacją biurową o wielkości 3 tys. mkw. - Co więcej, w odróżnieniu od wysokich projektów w zachodniej części Centrum, plac Trzech Krzyży i jego otoczenie – ulice Mokotowska, Żurawia czy Mysia – tworzą prestiżowe centrum biznesowe w bezpośrednim sąsiedztwie Giełdy Papierów Wartościowych, instytucji finansowych i ambasad, a także umożliwiają bezpośredni dostęp do miejskiego życia – markowych butików, restauracji czy modnych kawiarni – podkreśla Joanna Kowalska-Szymczak, Dyrektor Inwestycyjny KSP.

Projekt w nowej odsłonie będzie nowoczesnym kompleksem o łącznej powierzchni 17 000 m kw., z czego ponad 13 000 m kw. zajmą biura najwyższej klasy A+, z powierzchnią jednej kondygnacji dochodzącą do 3000 m kw. Kluczowym elementem inwestycji, która ma być gotowa już w 2016 jest dobudowa nowego skrzydła. Do dyspozycji użytkowników zostaną oddane dwie niezależne recepcje i osiem cichobieżnych wind, z czego sześć będzie obsługiwać kondygnacje biurowe. Kompleks będzie dysponował ponad 100 podziemnymi i naziemnymi miejscami parkingowymi. W biurowcu zaplanowano również wewnętrzne zielone tarasy, miejsca parkingowe dla rowerzystów oraz pomieszczenia socjalne z prysznicami.

d3pkc93

Powierzchnia przestrzeni handlowej budynku zostanie znacznie powiększona, ma pojawić się ogólnodostępne, przestronne i przykryte szklanym dachem patio otwarte na plac Trzech Krzyży. Autorem koncepcji architektonicznej jest konsorcjum pracowni MASS Projekt i Chapman Taylor. Inwestor, firma Kulczyk Silverstein Properties, prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami biurowymi i handlowymi. Cały kompleks biurowy ma być gotowy już w 2016 roku.

Przeczytajcie też: Jak zmieni się Praga? To zależy także od Ciebie!

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93