Trwa ładowanie...

Rozpoczęła się wizyta Cyryla I w Polsce!

Zwierzchnik rosyjskiego Kościoła prawosławnego wylądował na Okęciu!

Rozpoczęła się wizyta Cyryla I w Polsce!
d37y1yn
d37y1yn

Cyryl I, zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej, przed godziną 13.00 wylądował na Lotnisku Chopina. Dzisiaj duchowny odwiedzi katedrę prawosławną, a potem spotka się z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Na spotkaniu zostanie podjęty temat dialogu i współpracy między przedstawicielami obu Kościołów. Po zakończeniu rozmów nastąpi wzajemne przekazanie ikon.

Jutro na Zamku Królewskim Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik oraz patriarcha Moskwy i Rusi podpiszą wspólne przesłanie o pojednaniu narodów polskiego i rosyjskiego.

Podczas wizyty w Polsce Cyryl I spotka się także z Bronisławem Komorowskim i marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem oraz odwiedzi Grób Nieznanego Żołnierza i Cmentarz Żołnierzy Radzieckich.

Wizyta Cyryla I w Polsce potrwa do 19 sierpnia. Znaczenie tego wydarzenia jest niebagatelne. To pierwsza w historii wizyta zwierzchnika rosyjskiego Kościoła prawosławnego w naszym kraju. Otwiera ona możliwośc współpracy przedstawicieli obu Kościołów. Do tej pory stosunki na tej linii były chłodne.

d37y1yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37y1yn