Trwa ładowanie...

Rozpoczyna się 20. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju.

Share
Rozpoczyna się 20. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
du5gnim

W sobotę, 12 marca rusza Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Odkąd zagościł w kalendarzu melomanów pozostał ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Program każdego festiwalu – odbywającego się od 2004 r. w Warszawie – ciekawie i różnorodnie pokazuje zdobycze muzyki europejskiej.

„Beethoven i nowe drogi” to idea przewodnia 20. edycji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który odbędzie się w dniach 12-25 marca 2016 r. w Warszawie.

Świętujący w tym roku jubileusz 20-lecia Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Odbywający się co roku w tygodniu poprzedzającym święta Wielkanocy prezentuje polskiej publiczności najwspanialszych artystów z kraju i ze świata, w których wykonaniu podziwiać możemy arcydzieła muzyki poważnej.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie wydarzenia.

du5gnim

Na Zamku Królewskim w Warszawie zespół w składzie Eugene Drucker (skrzypce), Philip Setzer (skrzypce), Lawrence Dutton (altówka) i Paul Watkins (wiolonczela) zaprezenuje następujący program: Ludwig van Beethoven Kwartet smyczkowy F-dur op. 135, Béla Bartók IV Kwartet smyczkowy Sz. 91, Franz Schubert Kwartet smyczkowy a-moll „Rosamunde” D. 804. Koncert rozpocznie się o godz. 12.00.

W sobotni wieczór, w sali Filharmonii Narodowej (godz. 19.30) odbędzie się uroczysta inauguracja Festiwalu. Na scenie podziwiać będziemy Orkistrę Symfoniczną i Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka.

du5gnim

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du5gnim
du5gnim