Trwa ładowanie...

Rozpoczyna się długo wyczekiwana przebudowa al. Jana Pawła II

Rozpoczyna się przebudowa al. Jana Pawła II pomiędzy rondami Czterdziestolatka i ONZ. Zmiany zwiększą funkcjonalność tej jednej z głównych ulic Warszawy. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 18 maja, ok. godz. 19. Najpierw prowadzone będą po wschodniej części jezdni.

Share
Rozpoczyna się długo wyczekiwana przebudowa al. Jana Pawła II
Źródło: PAP
d1ao35s

Przebudowa ronda Czterdziestolatka i al. Jana Pawła II to jedna z inwestycji najdłużej wyczekiwanych przez warszawiaków. Obecnie nie ma tam udogodnień dla osób starszych, niepełnosprawnych czy opiekunów z dziećmi. Brakuje również infrastruktury dla zwykłych pieszych i rowerzystów.

To wszystko ma niedługo ulec zmianie. Inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni. Zachowany zostanie jednolity przekrój całego ciągu komunikacyjnego. Dziś w pobliżu Dworca Centralnego jezdnia rozszerza się do pięciu pasów ruchu. Na dalszym odcinku kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy.

Warszawa. Początek prac w poniedziałek wieczorem

Od wieczoru w poniedziałek wyłączone z ruchu będą skrajne prawe pasy jezdni w kierunku Żoliborza, na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko dwa pasy ruchu.

d1ao35s

Połączenie z al. Jana Pawła II stracą ulice Złota, Sienna i Śliska. Teraz na ich końcu trzeba będzie zawrócić. Dodatkowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju. Roboty obejmą także południowo-zachodni narożnik ronda ONZ. Na wylocie z ronda w kierunku Dworca Centralnego będą dwa pasy ruchu.

Utrzymany będzie wjazd na parking przy Dworcu Centralnym oraz na pętlę autobusową. Czynny będzie także przystanek dla autobusów linii 174 oraz nocnych N45 i N95.

Warszawa. Zamknięta część drogi dla rowerów

- Plac budowy obejmie także część chodnika po wschodniej stronie alei. Wzdłuż centrum handlowego utrzymane będzie przejście dla pieszych o szerokości 2,5 m. Dalej piesi będą mieli jeszcze szerszy trotuar.

Czynne będą wyjścia z przejścia podziemnego pod rondem Czterdziestolatka w północno-wschodnim narożniku, czyli przy Dworcu Centralnym. Zwężone będą także przejścia dla pieszych po południowej i wschodniej stronie ronda ONZ. Nieczynne będą przejazdy rowerowe. Dodatkowo, w związku z budową wieżowca, zamknięta będzie droga dla rowerów po północnej stronie ul. Świętokrzyskiej, pomiędzy rondem ONZ a ul. E. Plater – poinformował stołeczny ratusz.

d1ao35s

Dzięki ujednoliceniu szerokości jezdni, po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i szersze chodniki. Zostaną wybudowane zatoki postojowe. Będą posadzone szpalery drzew, krzewów, żywopłotów i bylin. Przy tym zachowana zostanie dotychczasowa przepustowość ulicy.

Warszawa. Zmiany na rondzie Czterdziestolatka. Powstaną przejścia dla pieszych

Duże zmiany czekają także rondo Czterdziestolatka u zbiegu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Wyznaczone zostaną nowe naziemne przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda, przy przystankach tramwajowych oraz po stronie zachodniej, wraz z przejazdem rowerowym.

Ułatwi to pieszym oraz podróżnym z bagażami wygodne przedostanie się na Dworzec Centralny i do przystanków tramwajowych. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy powstaną również w osi ul. Nowogrodzkiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1ao35s

Podziel się opinią

Share
d1ao35s
d1ao35s