Trwa ładowanie...
d241gap

Rozpoznasz ich po stroju. Wiemy, jak będą wyglądać uniformy kontrolerów biletów

- Kontrolerzy staną się jedną z wizytówek nowoczesnej warszawskiej komunikacji miejskiej - twierdzi ZTM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpoznasz ich po stroju. Wiemy, jak będą wyglądać uniformy kontrolerów biletów
d241gap

*Nadchodzą zmiany w warszawskiej komunikacji miejskiej. Jak zapowiada ZTM, kontrolerzy biletów będą niebawem swoją pracę wykonywać w eleganckich, jednolitych strojach. - Staną się jedną z wizytówek nowoczesnej warszawskiej komunikacji miejskiej - twierdzi Zarząd Transportu Miejskiego. *

"Umundurowani” zostaną zarówno kontrolerzy biletów pracujący na etat jak i ci, którzy sprawdzają bilety na podstawie umowy zlecenia. Co to zmieni? ZTM liczy na to, że rozpoznawalność kontrolerów może wpłynąć na część gapowiczów, którzy zaczną kasować bilety.

Strój kontrolera będzie się składał ze spodni wyjściowych w kant w kolorze grafitowym (w wersji zimowej i letniej, w przypadku pań latem zamiast spodni dopuszczalna będzie grafitowa spódnica), wyjściowej grafitowej marynarki (w wersji męskiej i damskiej), białej koszuli z długim lub krótkim rękawem (w okresie letnim), czarnego paska, czarnych butów oraz szarego krawata.

d241gap

Dodatkowo, w okresie wiosenno-letnim przy niesprzyjającej aurze ubrani będą w czarne letnie kurtki. Czarne kurtki dostosowane do pory roku kontrolerzy będą nosić również zimą. W okresie zimowym zostaną wyposażeni również w zimowe czapki oraz rękawiczki.

W okresie wiosenno-letnim, czyli od początku maja do końca września, kontrolerzy będą mogli sprawdzać bilety bez krawata oraz w koszuli z rozpiętym jednym guzikiem pod szyją.

Część elementów jednolitych strojów dla kontrolerów już została zakupiona (kurtki letnie i zimowe). Na zakup pozostałych (koszule, marynarki, spodnie, spódnice, krawaty i apaszki) ZTM wkrótce ogłosi przetarg.

Źródło: ZTM

d241gap

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: O włos od tragedii: pijany wpadł do studzienki. Uratowali go policjanci


d241gap

Podziel się opinią

Share

d241gap

d241gap