Trwa ładowanie...

Rozpoznasz ich po stroju. Wiemy, jak będą wyglądać uniformy kontrolerów biletów

- Kontrolerzy staną się jedną z wizytówek nowoczesnej warszawskiej komunikacji miejskiej - twierdzi ZTM.

Share
Rozpoznasz ich po stroju. Wiemy, jak będą wyglądać uniformy kontrolerów biletów
d2m3d8g

Nadchodzą zmiany w warszawskiej komunikacji miejskiej. Jak zapowiada ZTM, kontrolerzy biletów będą niebawem swoją pracę wykonywać w eleganckich, jednolitych strojach. - Staną się jedną z wizytówek nowoczesnej warszawskiej komunikacji miejskiej - twierdzi Zarząd Transportu Miejskiego.

"Umundurowani” zostaną zarówno kontrolerzy biletów pracujący na etat jak i ci, którzy sprawdzają bilety na podstawie umowy zlecenia. Co to zmieni? ZTM liczy na to, że rozpoznawalność kontrolerów może wpłynąć na część gapowiczów, którzy zaczną kasować bilety.

Strój kontrolera będzie się składał ze spodni wyjściowych w kant w kolorze grafitowym (w wersji zimowej i letniej, w przypadku pań latem zamiast spodni dopuszczalna będzie grafitowa spódnica), wyjściowej grafitowej marynarki (w wersji męskiej i damskiej), białej koszuli z długim lub krótkim rękawem (w okresie letnim), czarnego paska, czarnych butów oraz szarego krawata.

Dodatkowo, w okresie wiosenno-letnim przy niesprzyjającej aurze ubrani będą w czarne letnie kurtki. Czarne kurtki dostosowane do pory roku kontrolerzy będą nosić również zimą. W okresie zimowym zostaną wyposażeni również w zimowe czapki oraz rękawiczki.

d2m3d8g

W okresie wiosenno-letnim, czyli od początku maja do końca września, kontrolerzy będą mogli sprawdzać bilety bez krawata oraz w koszuli z rozpiętym jednym guzikiem pod szyją.

Część elementów jednolitych strojów dla kontrolerów już została zakupiona (kurtki letnie i zimowe). Na zakup pozostałych (koszule, marynarki, spodnie, spódnice, krawaty i apaszki) ZTM wkrótce ogłosi przetarg.

Źródło: ZTM

Oprac. Karolina Pietrzak

d2m3d8g
d2m3d8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m3d8g
d2m3d8g