Trwa ładowanie...

Rugby. Wojna polsko-szwedzka na stadionie Polonii!

Coś dla miłośników mocnych wrażeń. Mecz już w sobotę o 15.00! [WIDEO]

Share
Rugby. Wojna polsko-szwedzka na stadionie Polonii!
d44qa8a

Jeśli będziecie mieli za mało emocji po piątkowym meczu Polski z Czarnogórą, warto wybrać się na mecz rugby, który odbędzie się w sobotę, o godz. 15.00 na stadionie Polonii. Polska powalczy tam ze Szwecją w ramach Pucharu Narodów Europy.

Rugby to dyscyplina jeszcze mało znana w Warszawie, nie mniej gromadzi sporo chętnych i ma fanów na całym świecie. Puchar 6 Narodów potrafi zgromadzić tylko na trybunach nawet 60 tysięcy widzów!

Co cięgnie ludzi do gry w Rugby? Zapytaliśmy o to Antoniego Bohdanowicza, zawodnika Frogs & Co. Warszawa. - Co mnie w tym kręci? Że mogę przekonać się o swojej sile, zwinności, szybkości i sprycie. Poza tym atmosfera pomiędzy wszystkimi zawodnikami jest rewelacyjna. Na boisku walczysz i łapie cię złość, a także agresja. Jednak po meczu emocje opadają i z przeciwnikiem, który właśnie cię stratował pośmiejesz się przy piwku - mówi Bohdanowicz.

d44qa8a

W Warszawie są trzy kluby, czwarty zawiesił właśnie swoją działalność. Zasady są dość proste. Jak wyjaśnia Bohdanowicz: - Piłkę podaje się wyłącznie do tyłu. Kiedy „jajo” poleci do przodu, to sędzia odgwizduje młyn. Polega on na tym, że dwie formacje przepychają się o piłkę. Można szarżować, czyli łapać zawodnika z piłką (nie uderzać czy popychać). Chyba że zawiąże się ruck lub maul.
Proste, prawda?

W rugby jest tyle odmian spalonego, że nawet eksperci piłkarscy mieliby problemy z zrozumieniem tego za pierwszym razem. Nie mniej, sport jest wyjątkowo widowiskowy.

Polska - Szwecja
Stadion Polonii przy Konwiktorskiej
Sobota, 7 września, godz. 15.00 (wcześniej o 14.00 jest otwarty trening reprezentacji).
Bilety w cenie 10 i 25 zł.
Dodatkowe szczegóły znajdziemy TUTAJ .

Zobaczcie na wideo, jak Artur Siódmiak, polski piłkarz ręczny zaprasza na mecz!

d44qa8a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44qa8a