Trwa ładowanie...
d32dkq2

Rusza budowa biurowca nad Wisłą

Rozpoczyna się budowa The Tides
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza budowa biurowca nad Wisłą
d32dkq2

W sobotę 23 sierpnia 2014 r. rozpocznie się budowa projektu The Tides, który wyrośnie na terenie zajmowanym przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - przy brzegu Wisły, obok Mostu Poniatowskiego . Spółka The Tides postawi kompleks, w którym zjadą się: nowa siedziba wioślarzy (o powierzchni 4,3 tys. mkw.), biurowiec (o powierzchni 12,5 tys. mkw.) oraz kameralny aparthotel mieszczący 12 apartamentów. Obiekt zaprojektowała pracownia APA Kuryłowicz & Associates - czytamy na stronie Eurobuildcee.com. Jego wnętrza zaprojektowała pracownia Maas Projekt. Budynek będzie starał się zdobyć certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Czytaj też: Fontanny, sekwoje i kawiarnie - nowy plac na Woli [ZDJĘCIA]

Najstarsze polskie stowarzyszenie sportowe, które liczy już sobie 136 lat, zyska nowy dom i to na co najmniej kilkadziesiąt lat. W zamian za działkę. Decyzję dotyczącą wyboru generalnego wykonawcy kompleksu inwestor podejmie za kilka dni. Już w sobotę ruszą pierwsze prace budowlane. Budynek ma być gotowy na przełomie 2015 i 2016 roku.

d32dkq2

Na najemców czekać bedzie 12 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 500-metrowa powierzchnia na poziomie -1 przeznaczona na restaurację, z wyjściem nad Wisłę. Miejsc parkingowych ma być 112 - w tym 75 w garażu podziemnym. Minimalna powierzchnia biurowa możliwa do wynajęcia to około 1 tys. mkw. - każde biuro powinno mieć widok na Wisłę , a mniejsze moduły biurowe nie byłyby w stanie tego zapewnić.

Jak mówi inwestor, zainteresowanie biurami jest duże, w tym nawet wynajęciem całego budynku. Kompleks ma dodatkowo kusić własną przystanią, fittnesem, gabinetami odnowy oraz treningami dla zainteresowanych wioślarstwem.

Czytaj też: Kładka rowerowa na moście Poniatowskiego? (FUTUWAWA)

d32dkq2

Podziel się opinią

Share
d32dkq2
d32dkq2