Trwa ładowanie...

Rusza budowa biurowca nad Wisłą

Rozpoczyna się budowa The Tides

Rusza budowa biurowca nad Wisłą
d2d0saf
d2d0saf

W sobotę 23 sierpnia 2014 r. rozpocznie się budowa projektu The Tides, który wyrośnie na terenie zajmowanym przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - przy brzegu Wisły, obok Mostu Poniatowskiego . Spółka The Tides postawi kompleks, w którym zjadą się: nowa siedziba wioślarzy (o powierzchni 4,3 tys. mkw.), biurowiec (o powierzchni 12,5 tys. mkw.) oraz kameralny aparthotel mieszczący 12 apartamentów. Obiekt zaprojektowała pracownia APA Kuryłowicz & Associates - czytamy na stronie Eurobuildcee.com. Jego wnętrza zaprojektowała pracownia Maas Projekt. Budynek będzie starał się zdobyć certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Najstarsze polskie stowarzyszenie sportowe, które liczy już sobie 136 lat, zyska nowy dom i to na co najmniej kilkadziesiąt lat. W zamian za działkę. Decyzję dotyczącą wyboru generalnego wykonawcy kompleksu inwestor podejmie za kilka dni. Już w sobotę ruszą pierwsze prace budowlane. Budynek ma być gotowy na przełomie 2015 i 2016 roku.

Na najemców czekać bedzie 12 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 500-metrowa powierzchnia na poziomie -1 przeznaczona na restaurację, z wyjściem nad Wisłę. Miejsc parkingowych ma być 112 - w tym 75 w garażu podziemnym. Minimalna powierzchnia biurowa możliwa do wynajęcia to około 1 tys. mkw. - każde biuro powinno mieć widok na Wisłę , a mniejsze moduły biurowe nie byłyby w stanie tego zapewnić.

d2d0saf

Jak mówi inwestor, zainteresowanie biurami jest duże, w tym nawet wynajęciem całego budynku. Kompleks ma dodatkowo kusić własną przystanią, fittnesem, gabinetami odnowy oraz treningami dla zainteresowanych wioślarstwem.

d2d0saf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d0saf