Trwa ładowanie...

Rusza budowa nowego przedszkola przy ul. Boguszewskiej

Na Woli powstanie nowe przedszkole dla ponad 220 dzieci. Budowa obiektu ruszy jeszcze w lutym, a zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2016 r.

Rusza budowa nowego przedszkola przy ul. Boguszewskiej
d1pbnvi
d1pbnvi

Dzielnica Wola rozstrzygnęła właśnie przetarg na budowę nowego przedszkola przy ul. Boguszewskiej. Placówka pomieści 225 dzieci i będzie składać się z dziewięciu oddziałów.

Umowa została podpisana z Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego „Kartel” S.A i opiewa na ponad 2,2 mln zł. Wykonawca wejdzie na plac budowy już w połowie lutego br. Zakres prac obejmuje budowę budynku w stanie surowym zamkniętym. Ten etap inwestycji zostanie zakończony pod koniec maja br., a przedszkole gotowe będzie pod koniec 2016 roku.

d1pbnvi

– Odolany to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów naszej dzielnicy. Zanika tam przemysł na rzecz dużych osiedli mieszkaniowych. W związku z tym musimy jak najszybciej zapewnić ich mieszkańcom nowe przedszkola i szkoły - mówi Wawalove.pl Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola .

Niezwykle istotny jest także czynnik demograficzny. Na przestrzeni ostatnich sześciu lat liczba dzieci w wieku przedszkolnym zwiększyła się o ponad 35 proc., a pamiętać trzeba, że od 1 września 2017 roku Dzielnica będzie musiała zapewnić miejsca w przedszkolach dla wszystkich trzylatków.

d1pbnvi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pbnvi