Trwa ładowanie...

Rusza budowa polskiego disneylandu! (zdjęcia)

Adventure World Warsaw będzie gigantycznym kompleksem rozrywkowym

Rusza budowa polskiego disneylandu! (zdjęcia)
d1xaggl

Pod Warszawą powstanie największy w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej tematyczny kompleks rozrywkowy. Roboty budowlane rozpoczęły się pod koniec lipca tego roku i mają potrwać 2 lata. Po fazie testów, park AWW zostanie otwarty dla odwiedzających w marcu 2015 roku.

W piątek 12 października pomiędzy firmami Las Palm sp z o.o. oraz Imtech Polska zostanie podpisany oficjalny Protokół Przekazania Placu Budowy Adventure World Warsaw Parks & Resort. Tym samym firma Imtech Polska będzie mogła rozpocząć prace na terenie przeznaczonym pod park. Na terenie inwestycji trwają już prace archeologiczne. 15 października 2012 roku, rozpoczną się prace związane z utwardzaniem dróg, wycinką drzew i rozbiórką części budynków stojących na terenie przeznaczonym pod inwestycję.

Teraz trzeba już tylko cierpliwie czekać. A jest na co - w Adventure World Warsaw powstanie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery. Wybudowane zostaną 2 unikalne hotele tematyczne z łącznie 803 pokojami oraz przestrzenią konferencyjną. Na terenie parku będzie również 5 tematycznych krain z atrakcjami na najwyższym, jak zapowiadają konstruktorzy, światowym poziomie, a także wydarzeniami specjalnymi, widowiskami i restauracjami stworzonych według oryginalnej koncepcji specjalnie dla Adventure World Warsaw. Do tego czynny przez cały rok Park Wodny i specjalne widowiska.

Park zlokalizowany będzie w Grodzisku Mazowieckim, praktycznie w centrum kraju, 30 kilometrów od Warszawy i 90 km od Łodzi. Nowo otwarta autostrada A2 przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie parku. W odległości 4 godzin jazdy od kompleksu AWW zamieszkuje ponad 20 milionów ludzi. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są 3 lotniska - warszawskie Okęcie, łódzki port im. W. Reymonta oraz uruchomione niedawno lotnisko w Modlinie. Pociągi podmiejskie zapewnią dogodne połączenie dla mieszkańców Warszawy i okolic udających się do parku.

d1xaggl

AWW ma być miejscem przyjaznym środowisku i lokalnej społeczności. Projekt Adventure World Warsaw "wspierać będzie rozwój lokalnej infrastruktury w otoczeniu parku oraz szereg działań związanych z promocją regionu i Polski na arenie międzynarodowej". W ramach inwestycji wykorzystywane będą nowoczesne systemy redukujące zużycie energii i emisji CO2 do atmosfery. Zaplanowana jest też rozbudowa systemu sieci kanalizacji i oczyszczania ścieków oraz usprawnienia wydajności sieci wodociągów. Projekt będzie wspierał rozwój transportu publicznego i usprawniał połączenia z Warszawą. Inwestycja AWW przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy - a będzie ich ponad 3 tysiące. Współpraca z lokalnymi władzami jest gwarantowana przez Urząd Miasta i Gminy oraz Starostwo Powiatowe, którzy wspierają realizację i rozwój projektu AWW.

Według szacunków inwestora, w pierwszym roku działalności park odwiedzi ponad 2,6 mln gości. Przewiduje się roczny wzrost liczby odwiedzających na poziomie 3% pomiędzy drugim a piątym rokiem funkcjonowania parku.

d1xaggl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xaggl