Trwa ładowanie...

Rusza budowa tunelu pod torami w Ząbkach

Umowa z wykonawcą już podpisana

Rusza budowa tunelu pod torami w Ząbkach
d2zsxtb
d2zsxtb

Tunel powstanie obok stacji kolejowej w Ząbkach, w ciągu ulic Wojska Polskiego i Orlej. Dzięki temu usprawniony zostanie ruch samochodowy. Obecnie przejazd kolejowy w Ząbkach jest bardzo niebezpieczny. Po obu jego stronach funkcjonują dwa duże mocno uczęszczane skrzyżowania. Sam przejazd jest również nie do końca formalnym, ale jednak mocno uczęszczanym przejściem dla pieszych.

Wczoraj o godz. 13:00 burmistrz Zabek podpisał umowę z firmą Skanska, która zbuduje tunel za 38 mln złotych. Prace mają zakończyć się pod koniec 2014 roku. Do inwestycji 20 mln zł dołoży Unia Europejska, 8,6 mln spółka PKP Polskie Linie Kolejowe i prawie 2 mln zł starostwo wołomińskie. Pozostałe 8 mln zapłąci miasto Ząbki. W czasie budowy istniejący przejazd przez tory będzie czynny.

W ramach umowy zostanie wykonana przebudowa ciągu komunikacyjnego od drogi 634 do drogi powiatowej – ulicy Batorego. Oznacza to, że zostanie wykonany tunel pod torami kolejowymi w ciągu ulic Wojska Polskiego – Orla, będzie przebudowana ul. Orla wraz ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką – ul. ks. Skorupki, ul. Wojska Polskiego do ronda wraz z rondem i z ul. Leszyckiego oraz
fragment ul. 3 Maja, a także fragment ulicy Kolejowej, której oś jezdni zostanie dostosowana do tunelu. Zostaną wybudowane jezdnie, ścieżki rowerowe, chodniki, odwodnienia – kanalizacja deszczowa. Będą także usunięte występujące kolizje z siecią gazową, wodociągową, kanalizacją sanitarną i siecią telekomunikacyjną.

d2zsxtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zsxtb