Trwa ładowanie...

Rusza budowa tunelu w Międzylesiu - będą utrudnienia

Przejazd przez tory kolejowe przy stacji od dawna jest zmorą kierowców. Teraz to się zmieni!

Share
Rusza budowa tunelu w Międzylesiu - będą utrudnienia
d2iv7ke

Przejazd przez tory kolejowe przy stacji Warszawa Międzylesie jest prawdziwą zmorą kierowców – w godzinach szczytu komunikacyjnego zapory opadają co ok. 10 min. (mniej więcej z taką częstotliwością jeżdżą pociągi) i wtedy trudno poruszać się po okolicznych ulicach. Samochody oczekujące na otwarcie szlabanów skutecznie blokują ruch. Dlatego wybudowany zostanie 80-metrowy tunel po torami, który będzie na północ od przejazdu kolejowego.

Przeczytajcie też: 31 mln zł na frezowanie [WYKAZ ULIC]

Dziś dokładnie widać w którym to będzie miejscu bo przy ul. Mrówczej wykarczowane zostały już drzewa i wyburzona część zabudowań. Powstaną dwa nowe ronda na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej oraz Żegańskiej i Dworcowej, natomiast rondo przy ul. M. Pożaryskiego zostanie przebudowane. Nowe odcinki ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej będą usytuowane na północ od przejazdu przez tory kolejowe, natomiast istniejący fragment ul. Zwoleńskiej od Mrówczej do Patriotów oraz ul. Żegańskiej od Dworcowej do K. Szpotańskiego będą służyły jako drogi lokalne.

Prace na dobre rozpoczną się w piątek, 27 lutego, około godziny 22:00, wtedy też wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w ruchu drogowym. Zamknięty zostanie fragment ul. Zwoleńskiej od Rogatkowej do Patriotów oraz ul. Mrówcza na długości ok. 150 metrów po obydwu stronach skrzyżowania ze Zwoleńską. Nieprzejezdne będzie także samo skrzyżowanie. Możliwy będzie ruch pieszych i dojazd do posesji.

d2iv7ke

To zamknięcie pozwoli drogowcom na budowę instalacji podziemnych - kanalizacji, wodociągów, sieci gazowej i teletechnicznej oraz nowego skrzyżowania i odcinków ulic. Te prace potrwają do końca roku.

Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie 2016 r., ich koszt to 87 mln zł.

Objazdy

Objazd zamkniętej ul. Zwoleńskiej prowadzi ulicami Trakt Lubelski, Lucerny i Patriotów. Natomiast wyłączony fragment ul. Mrówczej można ominąć ul. Patriotów i Odeską (na ul. Odeskiej będzie ruch jednokierunkowy – na zachód od ul. Patriotów); w drugą stronę ulicą bez nazwy leżącą na południe od ul. Odeskiej (także ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Patriotów). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca roku.

Rozpoczęcie kolejnego etapu robót, który obejmie ul. Żegańską od ul. Patriotów do M. Pożaryskiego, zaplanowane jest na kwiecień.

d2iv7ke

Zmiany w kursowaniu autobusów

Zostaną wprowadzone zmiany w trasach autobusów. Od 28 lutego autobusy linii 147 będą kończyły kursy na pętli MOTYLKOWA, a autobusy linii 213, 219 i 305 będą kursowały trasami objazdowymi ulicami Patriotów i Lucerny.

Przeczytajcie też: <a href="http://wawalove.pl/Tramwaje-znikaja-z-Woloskiej-a17620">Tramwaje znikają z Wołoskiej</a>

d2iv7ke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iv7ke