Trwa ładowanie...

Rusza Festiwal Bom Dia Brazil

Dziesiąta edycja festiwalu poświęconego Brazylii

Rusza Festiwal Bom Dia Brazil
d3c2m4d
d3c2m4d

Dzisiaj zaczyna się dziesiąta edycja festiwalu Bom Dia Brazil. Festiwal poświęcony jest tylko jednemu krajowi - Brazylii i stara się pokazać ten kraj z różnych perspektyw. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Brazylii. Oprócz organizatorów, Fundacji Macunaima, w festiwal zaangażowane są różne organizacje, firmy, placówki zajmujące się kulturą Brazylii w Warszawie. Partnerami wydarzenia są m.in. Centrum Studiów Latynoamerykańskich oraz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, szkoły tańców brazylijskich, brazylijskie kluby, puby i restauracje.

Festiwal Brazylijski integruje różne środowiska, łączy ludzi z różnych kultur i kontynentów - mówią organizatorzy - co roku przyciąga nowych artystów i partnerów. Rośnie liczba koordynatorów i wolontariuszy zaangażowanych w jego tworzenie. Z roku na rok rozwijamy zakres merytoryczny programu – chcemy pokazać tu, w środku Europy, Brazylię nieznaną i nietuzinkową. Naszą ambicją jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, dlatego zawsze dbamy zarówno o różnorodność wydarzeń jak i o bogatą ich tematykę.

Festiwal to zarówno gorące brazylijskie imprezy, jak i film, teatr i panele edukacyjne. Na sobotniej imprezie odbędzie się pokaz tańców brazylijskich, takich jak samba, zumba czy batucada. Grupom tańca będą akompaniować na żywo brazylijscy muzycy Leo Vilhena i Robson Soares oraz gość specjalny Marcos Bifão - genialny gitarzysta prosto z Brazylii. Tradycją stało się już, że w niedzielę po południu zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu w brazylijskim klimacie - zachęcają organizatorzy - zajęcia przewidziane są zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. W programie wiele atrakcji m.in.: warsztaty capoeiry, zajęcia muzyczne, taneczne oraz plastyczne.

Miejsca festiwalowe: Dom Kultury Śródmieście, Dom Kultury Rakowiec, Blue Cactus & Iguana Lounge
11-14 października, szczegółowy program na stronie festiwalu .

d3c2m4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c2m4d