Trwa ładowanie...

Rusza festiwal "Chopin i jego Europa"

Koncert inauguracyjny o 20.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Share
Rusza festiwal "Chopin i jego Europa"
d1k5yac

W poniedziałek w Warszawie rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal "Chopin i jego Europa" - w tym roku pod hasłem "Z ziemi włoskiej do Polski - od Mozarta do Belliniego". Program Drugi Polskiego Radia, współorganizator prestiżowego przedsięwzięcia, tradycyjnie zaprasza do słuchania festiwalowych koncertów, które uświetnią najznamienitsze gwiazdy świata muzyki.

Tegoroczny festiwal to 40 koncertów, znakomite orkiestry, wybitne zespoły kameralne, wielkie nazwiska światowej pianistyki, wśród nich laureaci Konkursu Chopinowskiego, instrumenty historyczne i współczesne, nadzwyczajne recitale wokalne. Koncert inauguracyjny o 20.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Wygraj bilety na recitale

Organizator Festiwalu, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, przypomni warszawiakom o tym wyjątkowym wydarzeniu - do północy na Pałacu Kultury i Nauki będzie wyświetlany charakterystyczny profil kompozytora. Podczas akcji miejskiej będzie można wygrać bilety na wybrane koncerty festiwalowe. Wystarczy przesłać ciekawe zdjęcie projekcji na Pałacu Kultury. Więcej informacji o konkursie na facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina .

Źródło: (IAR/PAP)

d1k5yac
d1k5yac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k5yac
d1k5yac