Trwa ładowanie...

Rusza festiwal lampionów chińskich

2 sierpnia o godz. 21:00 odbędzie się na na uroczyste otwarcie w Łazienkach Królewskich

Share
Rusza festiwal lampionów chińskich
d37hxcl

W okresie od 2 sierpnia do 29 września 2013 roku w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbędzie się Festiwal lampionów chińskich.

Przez cały czas trwania festiwalu, od godz. 21:00 do godz. 23:00 zabytkowa Aleja Chińska Łazienek Królewskich będzie oświetlone blaskiem lampionów - aleja prowadzi przez XVIII-wieczny Ogród Królewski, XIX-wieczny Ogród Belwederski i XX-wieczny Ogród Modernistyczny.

W trakcie trwania Festiwalu lampionów chińskich odbędzie się również wiele imprez towarzyszącychtakich jak poranne sesje Tai Chi, warsztaty kaligrafii chińskiej, konstruowanie chińskich latawców i warsztaty origami.

d37hxcl

Podczas uroczystej inauguracji festiwalu, nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Rezydencja i ogrody księcia Gong w Pekinie. Wzniesiona w 1776 roku Rezydencja Księcia Gong jest najlepiej zachowaną cesarską siedzibą Dynastii Qing w Chinach. Łączy sztukę ogrodową Chin południowych i układ budynków Chin północnych. Jest to najwspanialszy tego typu obiekt w Pekinie, a także jedno z najważniejszych historycznych i kulturowych miejsc objętych ochroną państwa.

Polecamy!

d37hxcl

Podziel się opinią

Share
d37hxcl
d37hxcl