Trwa ładowanie...

Rusza polska zimowa ekspedycja na najwyższe szczyty Warszawy!

Poznajcie projekt "Korona Warszawy"

Rusza polska zimowa ekspedycja na najwyższe szczyty Warszawy!
d2zo2pq
d2zo2pq

Pięciu warszawiaków wpadło na niecodzienny pomysł. Postanowili oni... rozpocząć pierwszą polską zimową ekspedycję na najwyższe szczyty Warszawy. Czy wyprawa się uda? Czy jest niebezpieczna?

Celem wyprawy jest sześć szczytów stolicy. Są nimi:

d2zo2pq

Kopa Cwila (108 m n.p.m.) na terenie Parku im. Romana Kozłowskiego w dzielnicy Ursynów . Wejście nową drogą w ścianie wschodniej.

Monte Kazury (133,9 m n.p.m.) – lokalna nazwa Góra Latawcowa, Góra Trzech Szczytów. Znajduje się na terenie dzielnicy Ursynów. Celem wyprawy będzie zdobycie wszystkich trzech szczytów oraz bezprecedensowe przejście granią łączącą wszystkie
wierzchołki.

Górka Szczęśliwicka (152 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie na terenie Warszawy, znajduje się w dzielnicy Ochota. Celem wyprawy będzie zdobycie szczytu pionierską drogą południową oraz zjazd na nartach ze szczytu do bazy.

Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m n.p.m.) – Najwyższe wzniesienie w dzielnicy Mokotów.

d2zo2pq

Góra Gnojna (dokładna wysokość nieznana) – Szczyt znajdujący się na terenie Starego Miasta. Wspinaczka drogą Diretissima nowym wariantem bez obozu szczytowego. Celem ekspedycji będzie dokonanie dokładnego pomiaru wysokości.

Kopiec Moczydłowski (130,5 m n.p.m.) – najbardziej na zachód wysunięty cel Ekspedycji znajdujący się na terenie dzielnicy Wola.

Udaje się nam podpytać organizatorów tej niezwykłej ekspedycji o szczegóły, plany i zamierzenia. Przeczytajcie, co takiego nam powiedzieli.

Wawalove: Czym jest projekt "Korona Warszawy"?

Korona Warszawy: To ekspedycja bezprecedensowa, wyzwanie, którego nikt do tej pory się nie podjął. Naszą ambicją jest zdobycie sześciu najwyższych wzniesień Warszawy w jednym sezonie zimowym. Od dawna kusiła nas wizja bycia pierwszymi zimowymi zdobywcami tych szczytów. Spędziliśmy długie noce na dyskusjach czy to w ogóle realne, czy człowiek jest zdolny do takiego wysiłku i czy nie za wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę? Miesiące spędzone na przygotowaniach, szlifowaniu kondycji i technik wspinaczkowych dają nam pewność, że jesteśmy w szczytowej formie, a więc jeśli nie teraz to kiedy?

d2zo2pq

Wawalove: Skąd pomysł na taką ekspedycję?

Korona Warszawy: Bezpośrednim impulsem do podjęcia decyzji o organizacji ekspedycji właśnie w tym sezonie była wieść o wyprawie polskich parlamentarzystów na Kilimandżaro. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zrealizować wyprawę na miarę naszych ambicji i możliwości. Tak narodził się pomysł pierwszego Zimowego Zdobycia korony Warszawy.

Wawalove: Kim jesteście?

Korona Warszawy: Trzon zespołu tworzy pięcioro wspinaczy z tak zwanej nowej fali, często określanych jako młode wilki turystyki. Ale oczywiście za nami stoi cały sztab ludzi, którzy towarzyszą nam w przygotowaniach, załatwianiu pozwoleń, wiz, szczepionek i innych rzeczy, bez których współczesne wyprawy górskie nie mogą się obejść.

Wawalove: Czy każdy może wziąć udział w Waszej wyprawie?

Korona Warszawy: Tak. Równolegle z naszą wyprawą na poszczególne szczyty organizujemy możliwość dołączenia do naszej ekspedycji na zasadach komercyjnych. Za jedyne 5$ można dołączyć do wyprawy jako tragarz i przeżyć wspaniałą przygodę podczas trekkingu do basecampu. Osoby, które czują się na siłach aby atakować szczyt, mogą zdecydować się na opcję z atakiem szczytowym w cenie 20$. Cały dochód z części komercyjnej zostanie przekazany na cele charytatywne, które ogłosimy w stosownym czasie.

Wawalove: Na kiedy planowane są wspinaczki?

Korona Warszawy:Plan wspinaczkowy obejmuje działania w sezonie zimowym 2015. Szczegółowy plan wejść ogłosimy podczas konferencji prasowej, która jest planowana na 16 lutego. Całość ekspedycji musimy zakończyć wraz z końcem sezonu, a więc do 21 marca. Musimy być elastyczni, wszystko zależy od warunków pogodowych i sytuacji lawinowej. Jeśli otworzy się okno pogodowe, nie możemy zwlekać. W tej części świata pogoda o tej porze roku potrafi być bardzo kapryśna.

d2zo2pq

Dziękujemy za rozmowę.

Ktoś ma ochotę na udział w tej niezwykłej ekspedycji? Więcej: koronawarszawy.pl .

d2zo2pq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zo2pq