Trwa ładowanie...

Rusza projekt "Teatr w barach mlecznych" [WIDEO]

Na wydarzenia WSTĘP WOLNY

Rusza projekt "Teatr w barach mlecznych" [WIDEO]
dx6mnv8
dx6mnv8

Oswajanie nieteatralnych miejsc stało się sposobem na działanie warszawskiego Teatru Pijana Sypialnia. Grali już w tramwajach, na podwórkach starych kamienic i w Starej Fabryce Serów przy ulicy Hożej . Teraz odwiedzą bary mleczne. W najbliższych miesiącach aktorzy pojawią sie w barach mlecznych na terenie Warszawy.

Bary mleczne, to miejsce bardzo codzienne, zwyczajne. Chcemy, żeby wyjście do teatru razem z przyjaciółmi i rodziną - stało się codzienną, naturalną sprawą. Nie znaczy to wcale, że odbieramy teatrowi magię. Wręcz przeciwnie – nieteatralna przestrzeń dodaje wyjątkowości każdemu wydarzeniu. Dążymy do bliskiego kontaktu z naszymi widzami. Nasze projekty mają ich dosłownie „dotknąć” - mówi aktor Sebastian Słomiński.

dx6mnv8

W ramach projektu będzie można zobaczyć m.in. wyróżniony jako jedno z najciekawszych zjawisk teatralnego OFFu w Polsce przez krytyków miesięcznika „Teatr” spektakl "Wyjowisko” z pieśniami Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz wziąć udział w nauce tańców warszawskich.

Projekt zostanie zainaugurowany, w najbliższą sobotę (26 kwietnia 2014 r.) w Barze Prasowym przy ulicy Marszałkowskiej, spektaklem „Osmędeusze”. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera - Sylwestra. Spektakl został doceniony na najważniejszych festiwalach teatralnych w całej Polsce– zdobył m.in. główną nagrodę na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju oraz wyróżnienie na Tyskich Spotkaniach Teatralnych.

Muzyka na żywo, poezja, klimat starej Warszawy i bar mleczny – stańcie się częścią tego wydarzenia! Wstęp wolny – rezerwacja bezpłatnych wejściówek – teatrps@gmail.com . Wejściówki można również odbierać od dziś w Barze Prasowym (ulica Marszałkowska 10/16).

dx6mnv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6mnv8