Trwa ładowanie...

Rusza Przegląd Nowego Kina Francuskiego

W programie jak zwykle najnowsze i najciekawsze filmy francuskie, które zabiorą widza w podróż do współczesnej Francji, nawiązując również do jej historii

Share
Rusza Przegląd Nowego Kina Francuskiego
dvwsa91

Już po raz czwarty Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film zapraszają na Przegląd Nowego Kina Francuskiego, który odbędzie się w dniach 8 -15 maja 2013 w warszawskim kinie Muranów.

Piękne obrazy filmowe będą tłem do opowieści o życiu, dorastaniu, tolerancji, prawach kobiet, kryzysie finansowym, przyjaźni i oczywiście miłości, w mieście zakochanych - Paryżu. Nie zabraknie również okazji do uśmiechu, specjalnością kinematografii francuskiej jest przecież komedia omyłek.

Zaprezentowane zostaną filmy autorstwa sławnych reżyserów takich jak Claude Miller, Claire Denis, Amos Gitaï, Costa-Gavras, ale także nowych nadziei francuskiego kina. Na ekranie pojawią się gwiazdy takie jak Audrey Tautou, Jean-Pierre Bacri, Isabelle Carré, Pierre Arditi, czy Gad Elmaleh, ale również młodzi aktorzy, o których jeszcze będzie głośno.

Po raz pierwszy w Przeglądzie zostaną pokazane dwa filmy animowane - przepiękny "Obraz" Jeana-Françoisa Laguione dla dorosłych i "Kot w Paryżu" dla dzieci (choć nie tylko), wyprodukowany przez słynne francuskie studio animacji Folimage.

Gościem Przeglądu będzie Hervé Lasgouttes, reżyser filmu otwarcia "Kraul" zdobywcy nagrody Europacinema na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Wenecji.

dvwsa91

Repliki Przeglądu będą pokazywane następnie we Wrocławiu, Lublinie, Lodzi, Poznaniu, Zamościu, Katowicach, Kraśniku, Olsztynie, Gdańsku, Krakowie i Szczecinie.

Bilety w cenie: 16 zł normalne, 13 zł ulgowe

Kino Muranów, *ul. Gen. Andersa 5 ( MAPA )*

dvwsa91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvwsa91
dvwsa91