Trwa ładowanie...
d2ldqzq

Rusza realizacja koncepcji funkcjonalnej dawnej Fabryki Norblina [WIZUALIZACJE]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza realizacja koncepcji funkcjonalnej dawnej Fabryki Norblina [WIZUALIZACJE]
d2ldqzq

Capital Park, inwestor projektu rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina wspólnie z zespołem projektowym wyłonionym w drodze konkursu opracował koncepcję zagospodarowania części handlowej modernizowanego obiektu. Jak informują Wawalove.pl przedstawiciele inwestora, istotą projektu jest otwarta przestrzeń publiczna, wielofunkcyjny program obejmujący usługi, rozrywkę i kulturę, a także nowoczesne biura. W nowo otwartym biurze najmu na terenie Norblina rozpoczynają się spotkania z przyszłymi partnerami projektu, którzy docelowo stworzą tzw. ”Kolekcję Norblina”.

Zobaczcie też: W Norblinie powstanie jednak centrum handlowe!

Umowę najmu w nowej przestrzeni podpisał już między innymi BioBazar . Targ ekologiczny od lat funkcjonuje na terenie Norblina, w klimacie poprzemysłowej Woli. Ma już grupę wiernych klientów. Można tu kupić wędliny, mięso, drób, nabiał, jaja, owoce, warzywa, przetwory, ryby, ciasta i ciastka, soki, pieczywo, wyroby garmażeryjne, oleje, kosmetyki i środki czystości od ponad 70 dostawców. Konsekwentnie promuje się tu postawy ekologiczne, poprzez m.in. cykliczne pokazy i warsztaty kulinarne.

d2ldqzq

Część konsumencka otwarta 24 godziny na dobę

- Program komercjalizacji zakłada stworzenie w Norblinie wyjątkowego miejsca, funkcjonującego 24h na dobę, zintegrowanego z przestrzenią miejską, z unikalnymi konceptami handlowymi - tłumaczy Wawalove.pl Kinga Nowakowska, dyrektor projektu. Kluczową częścią projektu jest otwarta przestrzeń publiczna, czyli tzw. uliczka Norblina pełna kawiarenek, sklepów i galerii sztuki z 10 zabytkowymi budynkami, które będą również przestrzenią ekspozycji 44 kompleksów maszyn wpisanych do rejestru zabytków.

- Jak pokazuje doświadczenie i sukces funkcjonującego od kilku lat BioBazaru współczesny konsument poszukuje unikalnych konceptów nie tylko w branży spożywczej. W związku z tym w koncepcji komercjalizacji ujęte zostały koncepty handlowe należące do kategorii „slow retail”. Są to nieduże, unikalne sklepy stworzone przez pasjonatów doskonale znających oferowany produkt - dodaje Nowakowska.

Muzeum Dawnej Fabryki

Z kolei program kulturalny rewitalizowanego obiektu otwiera Interaktywne Muzeum Dawnej Fabryki organizowane przez fundację założoną przez inwestora. Jego koncepcja jest w trakcie opracowania. Będzie ono częścią historycznego szlaku turystycznego wzdłuż linii metra.

Zobaczcie najnowsze wizualizacje inwestycji!

Zobaczcie też: Tak będą wyglądały nowe Koszyki [WIDEO]

d2ldqzq

Podziel się opinią

Share

d2ldqzq

d2ldqzq