Trwa ładowanie...
d1wgdj4

Rusza rekrutacja na Uniwersytet Otwarty UW

Ucz się angielskiego z Monty Pythonem, trenuj siatkówkę z byłym olimpijczykiem, poznaj podstawy języka arabskiego. Zapisać się może każdy, kto skończył 16 lat. Semestr kosztuje tylko od 200 do 290 zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza rekrutacja na Uniwersytet Otwarty UW
d1wgdj4

4 grudnia rozpocznie się rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego. Zajęcia prowadzą wykładowcy z UW, a na jednej sali spotkać się mogą licealiści i seniorzy. Tym razem do wyboru jest około 250 kursów, w tym aż 80 nowości!

Można będzie obudzić w sobie pomysłowość, ucząc się improwizacji teatralnej. Na kursie matematycznym dowiedzieć się,* czy oddychamy tymi samymi cząsteczkami powietrza co Elvis Presley* oraz czym różni się nieskończoność większa od nieskończoności mniejszej? A po 30 godzinach z matematyką po prostu ją pokochać - zachęcają władze UW. Jest też wcale nienudny kurs o nudzie, czyli czasie bez właściwości. Uczestnicy porozmawiają o antropologii nudy, teologii nudy, filozofii nudy, a nawet pedagogice nudy.

Niektóre kursy UW mogą podnosić kwalifikacje zawodowe, inne są po prostu dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu również w sposób aktywny. Zagrywek szybujących lub tych z wyskoku, ataków ze skrzydeł albo stawiania bloków nauczy zawodowy siatkarz, były olimpijczyk Edward Skorek.

d1wgdj4

Wykładowcy z UW zajęcia językowe prowadzą często w nieszablonowy sposób. Najwięcej propozycji w ofercie UO jest dla tych, którzy chcą podszkolić angielski. Można się go nauczyć z Monty Pythonem, oglądając skecze o polityce, przesądach, uprzedzeniach, przemówieniach albo błędach językowych. Wszystko okraszone odpowiednią dawką brytyjskiego humoru.

Przygotowano również kurs dla osób, które lubią popularnonaukowe ciekawostki: od prehistorii do podróży kosmicznych. W ofercie znalazła się też bardziej specjalistyczna propozycja – kurs dla księgowych, po którym uczestnicy będą potrafić efektywnie używać terminologii finansowej w języku angielskim.

W ofercie są zajęcia z innych języków.* Na kursach UO można nauczyć się mówić m.in. po arabsku, chińsku, gruzińsku, fińsku, czesku albo szwedzku.*

Z zajęć Uniwersytetu Otwartego skorzystać może każdy, kto skończył 16 lat. Do wyboru są kursy z sześciu dziedzin: języki i narody; kultura i sztuka; człowiek i społeczeństwo; biznes, gospodarka i prawo; człowiek i środowisko; nauka i technika. Zapisać można się przez internet. Wystarczy założyć konto słuchacza, a następnie wybrać z listy odpowiedni kurs. Cena za 30 godzin dydaktycznych wynosi od 200 do 290 zł.

d1wgdj4

Zobacz także: Dwa nowe budynki UW otwarte!

d1wgdj4

Podziel się opinią

Share
d1wgdj4
d1wgdj4