Trwa ładowanie...

Rusza remont Świętokrzyskiej i Kopernika!

Będą nowe chodniki, dwa ronda, pasy i drogi rowerowe - rozpoczyna się pierwszy etap modernizacji

Rusza remont Świętokrzyskiej i Kopernika!
d1cuzii
d1cuzii

Świętokrzyska to obecnie plac budowy centralnego odcinka II linii metra. Jednak po zakończeniu budowy zamieni się w estetyczną i przyjazną pieszym śródmiejską ulicę. *Pierwszy etap prac, na odcinku od ul. Nowy Świat do Tamki, rozpocznie się już w nocy z poniedziałku na wtorek (9/10 września). *

Drogowcy z Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg wymienią krawężniki na kamienne, ułożą nowy chodnik z betonowych płyt o wymiarach 50x50 cm, wytyczą nowe drogi rowerowe. Na jezdni będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Kopernika oraz Kopernika i Tamki zbudowane zostaną ronda. Ronda, a także miejsca i zatoki postojowe, będą wykonane z grafitowej kostki kamiennej. Nowe będzie również oświetlenie uliczne, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Roboty potrwają około czterech tygodni i będą kosztowały ok. 3 mln zł.

Na czas wykonywanych prac wyłączony z ruchu zostanie ciąg ulic Świętokrzyska i Kopernika od ul. Nowy Świat do Tamki. Na ul. Oboźnej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, a na ul. Foksal i Okólnik będzie można dostać się od ul. Tamka. Utrzymany będzie dojazd do szpitala dziecięcego.

d1cuzii

Swoje trasy zmienią autobusy linii 102, 105, 444 - od skrzyżowania Nowy świat/Świętokrzyska pojadą objazdem: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Książęca – L. Kruczkowskiego, po czym wrócą na swoje trasy. Takim samym objazdem pojadą autobusy linii nocnych N14, N64 w kierunku pętli Olesin i Choszczówka. W kierunku pętli Dw. Centralny od skrzyżowania Tamka/Kruczkowskiego pojadą one ulicami: L. Kruczkowskiego – Książęca – Nowy Świat.

d1cuzii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cuzii